Víkend přinesl první triatlonové souboje v Čechách a na Moravě

12.05.2014 -
Je za námi nabitý víkend. Hlavním tahákem byl tradiční Krušnoman. Závodilo se ovšem už i v triatlonu, a to v Blažovicích a v Přerově. Více informací v článku

Krušnoman long distance

V Klínech se konal 10. ročník náročného duatlonu, který byl mistrovstvím České republiky v dlouhém duatlonu a zároveň i úvodním závodem FORD CZECHMAN TOUR Českého poháru v dlouhém triatlonu a duatlonu. Závodilo se na tratích 5 km běh – 80 km kolo – 15 km běh. Z vítězství se v mužské kategorii radoval Luboš Truhlář a mezi ženami zvítězila Eva Potůčková, která se do kolotoče závodů vrací po mateřské dovolené.

Valachy Duatlon

V sobotu se uskutečnil ve Velkých Karlovicích druhý podnik ze série Valachy tour – Valachy duatlon. Závod byl zahájen hromadným startem na běh dlouhý 3km, následovalo 15km na horském kole a na závěr 1,5km běh – celý závod byl veden terénem. Hlavní závod mezi muži opanoval Milan Damek, za ním skončil Svatopluk Janečka a jako třetí Ondřej Fojtík. Ženskou kategorii celkově vyhrála Lucie Gruchalová, následovaná Irenou Berkovou a Šárkou Grabmüllerovou.

Velká cena Blažovic v triatlonu též nazvaná jako Otevřený závod pro širokou veřejnost a Otvírák triatlonové sezony v ČR. Závod se pravidelně koná na začátku května a závodí zde jak široká veřejnost, tak i reprezentanti ČR v triatlonu především z brněnského Ekol teamu. Mezi muži obsadil první příčku domácí závodník z Blažovic František Kubínek, druhé místo obsadil Lukáš Maiwaelder a třetí skončil Tomáš Kozel. Do ženské kategorie elite se nikdo nepřihlásil a proto byla pro tento ročník zrušena.

Fotka: A vitez elite

Mamutman

Mamutman se uskutečnil pod taktovkou přerovského triatlonového guru Jardy Hýzla. V nabitém startovním poli se prosadil Jan Volár z SK OMT týmu. Druhé místo obsadil zkušený brněnský závodník Ladislav Dvořák z Ekol týmu. Trojici nejlepších doplnil xterrák Jiří Klíma. Mezi ženami zvítězila Jana Žaludová. S pětiminutovou ztrátou doběhla domácí Alena Losertová. Třetí příčku obsadila Veronika Kusyová.