Seriál Ironman otevírá evropskou sezónu

7.05.2014 -
Minulý týden byl seriál Ironman nabitý závody. Radka Vodičková se představila v super formě na Ironman 70.3 St Croix. Tento víkend se můžeme těšit na evropský otvírák Ironman 70.3 Mallorca. Čtěte více.

Minulý víkend byl triatlonem přímo nabitý. Na svůj vele úspěšný start do sezóny navázala Radka Vodičková, která se opět dokázala prosadit na stupně nejvyšší. V americkém St. Croix Radka Vodičková nenašla přemožitelku a to ve startovní listině figurovaly i havajské šampiónky Cave a Carfrea. Cave obsadila třetí místo Mirinda Carfrea byla čtvrtá. Čtyři minuty za Vodičkovou doběhla Catriona Morrison.

Mezi muži se prosadil Timothy Odonnell. Druhé místo bral Brad Kahlefeldt. Trojici nejlepších na pódium doplnil Reudi Wild.

Na druhé straně zeměkoule australský Busselton hostil jak půlku, tak i celý Ironman. Na půlce dominoval Jan Van Berkel a v ženském závodě Kate Bevilaqua. Na plné – ironmanské vzdálenosti zvítězil Kanaďan Elliot Holtham, před domácím favoritem Paulem Ambrose. V ženách závod ovládla dvojnásobná šampiónka z Las Vegas rychlonohá Melissa Hauschildt, která střádá plány na cenný double (vítězství na Havaji i na MS v půlce).

Tímto víkendem se otevírá i evropská sezóna, která startuje na Mallorce. Zde se sejde nabité pole závodníků jak v mužské, tak i v ženské kategorii profesionálů. Mezi muži se můžeme těšit na vystoupení belgického profesionálního týmu Uplace, kde hlavním adeptem na vítězství bude Bart Aernouts. Lehké to mít ale nebude, na stupně nejvyšší pomýšlejí i silní Němci Dreitz, Raphael či starší Raelert. Takřka na domácí půdě se budou chtít v dobrém světle představit závodníci Llanos či Raňa. V ženách je hlavní adeptkou na vítězství třetí žena z Havaje Liz Blatchford.

Pro zmiňovaného Andrease Raelerta to bude premiéra na novém stroji. V posledních letech jsme vídali oblíbenou bratrskou dvojici sedlat stroje BMC Time Machine 01. Tento týden však Andreas s Michaelem podepsali nový kontrakt s německým výrobcem kola Cube, který mimochodem sedlá i Vendula Frintová.