Rekapitulace sezóny 2013 – Challenge

29.12.2013 -
Přinášíme Vám výsledky ze seriálu Challenge. Rekapitulujeme všechny závody této sezóny.

Challenge Family odstartovalo triatlonovou sezónu na Novém Zélandu – konal se zde tradiční Challenge Wanaka. V mužích zvítězil Dylan McNeice, který překonal i legendárního McCormacka. Ten dokončil na třetím místě. V ženách se prosadila domácí Gina Crowford.

Druhým podnikem z rodiny Challenge byla půlka na větrném ostrově Fuerteventura. Závod patřil Němci Jensu Toftovi. V ženách přemožitelku nenašla medailistka z Olympijských her Švédka Lisa Norden. V dubnu byl odstartován premiérový ročník Challenge Taiwan s českým zastoupením v podobě Petra Vabrouška. Ten v konečném pořadí obsadil 4. místo. Závod vyhrál vítěz z Wanaky Dylan McNeice. V ženách se prosadila Němka Belinda Granger.

Nové tratě nachystali organizátoři pro další ročník Challenge Barcelona – Half. Pro letošní rok byl tento závod ve slunném Španělsku vypsán jako ETU ME v půlce. Hlavní hvězdou závodu byl medailista z Londýna Javiér Goméz, který potvrdil roli favorita. V ženách vítězí Dánka Camilla Pedersen. Další půlkou bylo Challenge Rimini. Zde se konečně prosadil dvojnásobný mistr světa v Ironmanu Chris McCormack, který zvítězil před italským duem Fontana-Degasperi. V ženách závod ovládla Maďarka Erika Csómor.

Seriál pokračoval v německém Kraichgau, krajině tisíce kopců, a měl nabídnout zajímavou podívanou v podobě startu Kienleho či Raelerta. Kienle nakonec podlehl viróze a Raelerta trápily zuby. V Kraichgau zvítězil Boris Stein, dlouholetý reprezentant v olympijském triatlonu. V ženách vítězí nezničitelná Yvonne Van Vlerken.

O špičkovou podívanou nebyla nouze v Rothu. V mužích suverénním způsobem vyhrál Lucemburčan Dirk Bockel, který finišoval v super rychlém čase (7:53). Petr Vabroušek byl opět v Top Ten, tentokrát devátý. V ženách v čase 8:40 finišovala jako první Švýcarka Caroline Steffen.

První ročník Challenge Victoria ovládl Portugalec Pedro Gomés. V ženách k radosti domácích zvítězila Ana Polo. 25. srpna proběhl Challenge Penticton v Kanadě, který patřil domácímu Jeffu Symondsovi. V ženách se prosadila Australanka Carrie Lester.

Mistrovství světa v ETU pro letošní rok hostilo francouzské Vichy. Mistrem světa se stal Chorvat Andrej Vistaca. Rudolf Cogan bral osmé a Jan Oppolzer deváté místo. V ženách se z titulu radovala Němka Diana Riesler.

Tyrolskou půlku ve Walchsee ovládl Jihoafričan Cunnama. V ženách si další triumf na své konto přípsala Yvonne Van Vlerken. Eva Potůčková uzavřela ženské Top Ten.  Chladný anglický závod Challenge Henley ovládli domácí favorité Tom Lowe a Bella Bayliss.

Nejstarší triatlonový závod každoročně hostí holandské Almere. Letos byl závod nově přidán do Challenge-family. V závodě si nejlépe vedl Belgičan Bart Colpaert, v ženách zvítězila Susan Blatt. Posledním letošním závodem na tratích ironmana byla Challenge Barcelona, kde v rychlém čase jako první finišuje Portugalec Sergio Maroles (8:05). V ženách vítězí Eva Wutti. Lucie Reed Zelenková bere druhé místo v čase pod 9 hodin.

Závěrem sezóny se konaly dva podniky. Challenge Forster, který ovládl Tim Reed a Rebecca Hoschke. Poslední letošní událostí byl legendární Challenge Laguna Phuket. V Thajsku vítězí Rasmus Petreus z Dánska. V ženách pak úspěšnou sezónu završila Mistryně světa z Las Vegas Melissa Hauschildt. Radka Vodičková obsadila druhé místo.