Triatlonistka Frintová vybojovala na ME bronzovou medaili. Mám obrovskou radost, smála se

14.06.2013 -
Český triatlon slaví, protože mu to zase lidově řečeno cinklo! Vendula Frintová zazářila na mistrovství Evropy v olympijském triatlonu, když si v turecké Alanyi doběhla pro bronzovou medaili. Děvětadvacetiletá reprezentantka přidala do své medailové sbírky z evropských šampionátů druhý cenný kov. Před dvěma lety totiž skončila ve španělské Pontevedře stříbrná.

V Alanyi se bojovalo na olympijských tratích 1500 metrů plavání, 40 kilometrů na kole a 10 kilometrů běhu. Frintová vylézala z vody kolem 15. místa a depo opouštěla v prvním balíku. Na kole byla hodně aktivní a před závěrečným během byla v kontaktu s nejlepšími. Na konci prvního ze čtyř běžeckých okruhů už byla v čele, ale soupeřky za ní se nevzdaly. Během dalších dvou okruhů se tak na čele seběhla pětice triatletek. V dlouhém finiši nakonec Frintová doběhla třetí, když na vítěznou Rachel Klamerovou z Nizozemska ztratila deset vteřin. Druhá skončila Britka Vicky Hollandová.

„Mám samozřejmě obrovskou radost. Tahle medaile je výsledkem kvalitní a tvrdé přípravy. Zkusila jsem nastoupit v běhu a doufala jsem, že soupeřkám uteču. To se sice povedlo, ale ne tak, abych první místo udržela až do cíle. Po druhém běžeckém okruhu jsem viděla, že samostatný únik nemá cenu, tak jsem na ně spíš počkala a soustředila se na dlouhý finiš. A tam z toho nakonec byla bronzová medaili,“ radovala se Frintová.

Druhá česká reprezentantka v elitní ženské kategorii Petra Kuříková měla v závěrečném běhu problémy s levou nohou a skončila na 28. místě.

V pátek byl na programu i závod juniorek a Česká republika měla na startu dvě želízka. Marika Zahradníčková skončila v nabité konkurenci na 29. místě, Eva Trčková doběhla na 36. místě.

„Děvčata zaplavala na hranici svých možností a stihla druhý poměrně početný balík. Během cyklistiky bylo hlavně v technické části několik pádů, na které doplatila vedle favoritky Kuriačkové ze Slovenska i naše Eva Trčková, která se propadla do třetí skupiny. Marice Zahradníčkové se díky taktické jízdě v čele balíku tato nepříjemnost vyhnula. V běžecké části podala děvčata v horkém počasí velmi dobrý výkon a výsledky lze považovat za velmi dobré. Myslím, že můžeme být spokojeni,“ hodnotil z Alanye závod juniorek koordinátor reprezentace Jaroslav Formánek.

Výsledky: Mistrovství Evropy v olympijském triatlonu, Alanya, Turecko:

Ženy: 1. Rachel Klamerová (Niz.) 1:55:43, 2. Vicky Hollandová (Brit.) 1:55:45, 3. Vendula Frintová (ČR) 1:55:53, …, 28. Petra Kuříková (ČR) 02:04:03.

Juniorky: 1. Georgia Taylorová-Brownová (Brit.) 58:46, 2. Laura Lindemannová (Něm) 00:59:03, 3. Angelica Olmoová (Ita) 00:59:11, …, 29. Marika Zahradníčková (ČR) 01:03:11, 36. Eva Trčková (ČR) 01:05:08.