Necítím bolest, opakovala si triatletka Krejčová, která ovládla náročného Krušnomana

13.05.2013 -
První závod seriálu Ford Czechman Tour Českého poháru v dlouhém triatlonu je minulostí. Krušnomana v Klínech u Mostu ovládla mezi ženami Jihočeška Petra Krejčová. Ta po závodě přiznala, že se při běhu do sjezdovky raději nedívala moc dopředu. Když protnula cílovou pásku, těšila se hlavně na bábovku a sprchu. Byla jí totiž zima a měla hlad.
Petro, první závod ČP v dlouhém triatlonu a první vítězství. Jak jste se po triumfu cítila?

Krásně a unaveně. Byla jsem ráda, že jsem to zvládla a měla jsem radost, že i docela dobře. (smích)

Jak už bylo řečeno, byl to první závod ČP, máte v plánu i další závody tohoto seriálu?

Ano mám, chci se Českému poháru věnovat. Chtěla bych si celý seriál užít a závodit co nejlépe to půjde.

Závodu v Klínech tentokrát relativně přálo počasí. Jak se vám běželo a jelo?

Počasí bylo fajn a závodilo se mi parádně. Krásně jsem si zamakala a užívala si atmosféru Krušnomana.

Popište, jak se pro vás závod vyvíjel?

První běh byl na dvě kola a už při prvním jsem si říkala, že je to dost těžké. Začala jsem si uvědomovat, že to je jen začátek a těšila se na kolo. Po prvním běhu jsem měla malinký náskok. Kolo bylo krásné, kopečky, prostředí, jelo se mi hezky. Takové kolo miluju. Viděla jsem, že mě holky nesjíždějí, tak jsem byla ráda. Ale byla to makačka. Hlavně ten třetí poslední okruh jsem se už zase těšila do depa a na běh. (smích) V druhém běhu jsem si to užívala, běželo se mi pěkně, nohy makaly. Do kopce jsem raději moc nezvedala hlavu, abych neviděla moc daleko před sebe a snažila se dřít. Poslední okruh jsem si už trošinku užívala, protože jsem se těšila do cílové brány a na to, že budu mít Krušnomana.

Co byste řekla o tratích Krušnomana?

Je to těžký závod a nezapomenutelný zážitek. Vřele ho doporučuji. Brutální běh a krásné kolo. Při běhu jsem si říkala, že kdo to dá, je borec a opakovala si slova hlavního organizátora Tomáše Langhammera: Necítím bolest!!! Při posledním okruhu jsem říkala manželovi, že jsem asi nic horšího neběžela.

Na co jste se těšila nejvíce poté, co jste protnula cílovou pásku?

Těšila jsem se na bábovku a na teplou sprchu. Měl jsem hlad a byla mi strašná zima. (smích)

Na závodě byl i váš manžel a dva synkové. Jaké to bylo moct je v cíli obejmout a radovat se s nimi?

V cíli to byl krásný pocit. Hlavně díky Kájovi, Kubíkovi a Matýskovi jsem Krušnomana zvládla a jejich fandění mi strašně moc pomohlo.

A na závěr… Jaké závody vás teď dále čekají?

Chtěla bych závodit v Českém poháru v dlouhém triatlonu a ve volných víkendech jezdit Jihočeský pohár. V nejbližších termínech mám příští víkend Hlincovu Horu, pak Putim a 1. června hurá na Czechmana.