Triatlonový štafetový závod Milovské švihání proběhl úspěšně

24.08.2012 -
Novinka na poli triatlonových závodů proběhla u rybníka Milovy na Žďársku. Závodu se zúčastnilo překvapivých 18 tříčlenných týmů. Co čekalo závodníky a jak závod probíhal se ve zkratce dozvíte v článku.
Na start se nakonec postavilo celých 18 štafetových týmů. Úkolem každého závodníka bylo uplavat 400 m v čisté vodě rybníka Milovy, nasednout na kolo a ujet 17,5 km na silničním kole  s nastoupanými 300 výškovými metry, nakonec pak uběhnout 2,5 km ve dvou kruzích kolem rybníka Milovy. štafety byly rozděleny do tří kategorií Muži, Ženy a Mix.

Závodníky přivítalo již na startu tropické počasí a teplá voda v rybníku. Větší komplikací potom bylo postupné zaplňování rekreační oblasti turisty, kteří v horkém dni hledali stín a koupání.

Na první úsek nastoupili zástupci všech štafet v 10,30 hodin a bylo odstartováno. Do čela se dostala štafeta TRES KOKOTOS od Holomóca a nikoho na něj nepustili až do konce závodu, prvním závodníkem tohoto týmu byl Václav Klakurka. Za vedoucím týmem se vytvořila malá skupinka zástupců štafet ANTITRIATLON TEAM, SK CYKLOCHLUBNA a PRIMA Polička - Kodaje, Bezchleba, Mayer, která celou dobu malými rozestupy bojovala o druhou pozici. K této trojici se pak zezadu přibližovaly také další týmy Tři pštrosáčata zastoupená Tomášem Novákem a tým Šeřík, za který jel Petr Kutal. Takže na první úseku byl vývoj závodu zajímavý. Po úvodním běžeckém úseku předávali týmy v pořadí TRES KOKOTOS, ANTITRIATLON TEAM, PRIMA POLIČKA, Šeřík, SK CYKLOCHLUBNA, Tři pštrosáčata........

Na druhé týmu bohužel odpadl ze soutěže o přední příčky ANTITRIATLON, jehož zástupce nechtěně bloudil při cyklistice. Ostatní týmy se také rozdělili a vedoucí TRES KOKOTOS si vybudovali již značný náskok.
Pro diváky byl závod zajímavý tím, že se stále na trati něco dělo a depo i průběhy nebo průjezdy závodníků šli velmi dobře sledovat. Mezi ostatními týmy se bojovalo o další umístění, jediným týmem, který musel odstoupit byli mladíci z BEZI TEAMu, kvůli defektu na trati kola. Samozřejmě na každém závodě jde něco vždy vylepšit. A při větším počtu štafet bude pro závodníky i diváky ještě zajímavější.

Na třetím úseku už o předních příčkách bylo rozhodnuto TRES KOKOTOS hlídalo první příčku na druhé se drželi hoši z PRIMA Polička a Marek Pavelka hájil třetí příčku pro SK CYKLOCHLUBNA.
V ženských týmech potom soutěž ovládl tým BEZI GIRLS před druhým týmem zkušených závodnic BRAVO GIRLS :-), v poslední kategorii MIX, kde mezi účastníky byli muži i ženy zvítězil tým TRITRAINING.CZ ve složení Juřičková, Juřička, Koubek.