Dan Polanský ovládl rekodní ORKA triatlon na Velkém Dářku

16.07.2012 -
V sobotu 14.7.2012 proběhl na Dářku tradiční triatlonový závod. 16. ročníku se zúčastnilo celkem 91 závodníků ve vše kategoriích. Závod je zařazen do Krajského poháru Vysočiny v triatlonu. V letošním roce se zde sešla silná konkurence.
ORKA triatlon je již po několikáté zařazen do Krajského triatlonového poháru Vysočiny a současně je Přeborem firmy AUTOCONT v triatlonu.
Letošní ročník byl plný známých jmen českého triatlonu přihlásila se štafetová sestava ve složení Karel Zadák několikanásobný MČR v terénní triatlonu, nyní se věnuje veslování znovu okusil triatlon, Jan Mička, který tento závod vyhrál v roce 2000, ale výborně si vedl i v závodech Českého poháru, v současné době trénuje jen na MTB a Tomáš Ondráček závodník z popředí triatlonových závodů českého poháru, nyní specialista na dlouhých bězích a pracovník firmy TRIEXPERT.
Mezi jednotlivci v kategorii žen se objevila Simona Vykoukalová, jedna z nejlepších závodnic ČR na dlouhých tratích a dalších 12 odvážných žen, které všechny zvládly nástrahy trati.
Mezi muži potom jména jako Dan Polanský, Tomáš Petr, Tomáš Mika, Tomáš Bednář, Jan Klement, Martin Olšan, Vladimír Pospíchal, Milda Bayer, Miroslav Vraštil, Jan Ryzner, Josef Křivánek a další.
Celkem přišlo na start rekordních 91 závodníků v kategoriích muži, ženy a 3 členné štafety. Na účastníky čekali tratě 0,9 km plavání v jednom okruhu s výběhem po břehu, 31 km cyklistiky v jednom okruhu s členitým profilem a 5,5 km běhu po lesních cestách v okolí Velkého Dářka. Počasí závodníkům přálo a bylo především sucho a ideální teplota 22°C.
Od plavecké části se na čele usadili favorité Polanský, Klement, štafeta s Karlem Zadákem, Tomáš Petr, Tomáš Bednář. Při cyklistické části byla na čele skupinka Klement, Polanský, Mička ze štafety, Tomáš Petr, všem ale v druhé polovině cyklistiky ujel Dan Polanský a mířil k vítězství sólovou jízdou, stíhala ho dvojice Mička a Klement. Smůlu při cyklistice měl Tomáš Bednář, který z druhé skupiny s Tomášem Petrem a Tomášem Mikou vypadl kvůli defektu kola závod, ale závod dokončil.
Po hodině závodu jako první dorazil do druhého depa Dan Polanský s malým náskokem před Janem Klementem a štafetou za kterou běžel Tomáš Ondráček. Další skupinku potom tvořili Mika, Petr, Olšan, Křenek.
Vítězství v 16. ročníku ORKA triatlonu tak získal Dan Polanský (SK OMT Pardubice) téměř minut pak za ním zaostal Jan Klement (EKOL TEAM Brno) a výborným během si třetí místo zajistil IRONMAN Tomáš Mika (Etriatlon team). Další místa si potom rozdělili Petr, Olšan, Křenek, Keclík, Pospíchal a desátým byl nakonec Tomáš Bednář.
Nejrychlejším časem dne se prezentovala štafeta Zadák - Mička - Ondráček, která těsně Dana Polanského předběhla na posledním kilometru.
Mezi ženami byl boj o první místo jednoznačný, i když Simona Vykoukalová ve vodě trochu ztratila na kole a v následujícím běhu utekla všem soupeřkám o třídu. Na druhé místě doběhla právě nejlepší plavkyně mezi ženami jihlavská Klára Kučerová, třetí místo potom získala Pavla Marečková ze Žďáru.
Mimo jednoho závodníka s defektem dokončili úspěšně všichni a doufám také, že se závod všem líbil a mnoho z Vás dorazí na nějakou další akci na Vysočině nebo za rok na ORKA triatlon. Budeme rádi, když se nám ozvete s inovacemi a návrhy na zlepšení našeho závodu :-)