Kněžický víkend ovládl třebíčský Martin Hanáček

11.07.2012 -
První červencový víkend v Krajském poháru triatlonu na Vysočině je vždy ve znamení Triatlonového víkendu v obci Kněžice u Jihlavy. Sobotní silniční závod na tratích 0,4 - 24 - 4,5 a nedělní terénní kombinace 0,4 - 18 - 4 jsou náročnou kombinací na začátku triatlonové sezóny. Martin Hanáček zvítězil součtem časů za oba dva dny.
Areál kněžického zámku již po osmé přivítal nadšence věnující se kombinaci plavání - kolo a běh. Jako téměř pokaždé závodníkům přálo také počasí, bylo slunečno a sucho.

Na sobotní silniční závod se přihlásilo celkem 69 účastníků. Mezi favority patřili Jan Klement, Jindřich Dáňa, Petr Kozmon, Vladimír Pospíchal a Martin Hanáček. Na start se týden po IRONMAN Klagenfurt postavili také Simona Vykoukalová a Josef Křivánek.
400 metrů dlouhé plavání bez neoprenů v zámeckém rybníku zvládl nejlépe Jindřich Dáňa s menším náskokem před dvojicí Klement a Kučera za kterými další závodníci zaostali o další téměř minutu. Mezi ženami se do čela podle očekávání dostala Simona Vykoukalová těsně následovaná mladou Klárou Březnovou.
V cyklistické části, která vedla po kvalitním asfaltu ve dvou okruzích, skončil Jindřich Dáňa kvůli defektu, zbylá dvojice Kučera a Klement jela v poklidu a udržovala asi minutový náskok před pronásledovateli. Do depa dorazili pospolu, více jak minutu potom ztratila dvojice Pospíchal a Kozmon, kteří měli bojovat o třetí příčku. Na dalších místech potom dojeli Křivánek, Sedláček a Hanáček. Mezi ženami měla po cyklistice obrovský náskok Simona Vykoukalová, na druhé místo se díky nejlepší cyklistické části mezi ženami dostala Magda Krejčová.
Běžecká část byla pohádková, jelikož vedla do chatové osady Pohádka a zpět, v poslední části rozhodl závod nejlepším běžeckým časem Jan Klement, který Víťovi Kučerovi utekl o půl minutky. Třetí místo potom pro sebe utrhl před pronásledovateli Vláďa Pospíchal. V ženské kategorii svoji nadvládu utvrdila Simona Vykoukalová z týmu ROCKTECHNIK. Druhá doběhla Magda Krejčová a třetí byla juniorka Klára Březnová.

Do nedělní části, kde se jelo na horských kolech a i běh byl terénem, nastoupilo 5 odvážných žen a celkem 43 závodníků. Jako vždy závodníky čekala technická cyklistická trať 18 km, plavání potom 400 metrů jako při klání sobotním a závěrečný běh měřil 4 km.
V plavecké části se vytvořila vedoucí skupinka Hanáček, Hromádka, Kozmon, Nedělka. Mezi ženami lezla první z vody Petra Krbová.
Cyklistická náročná trasa rozdělila startovní pole a na čele se usadila jihlavská dvojice Nedělka a Hromádka. Na třetím místě se potom pohyboval Hanáček sledovaný dvojicí Novotný, Beránek. V ženské kategorii se na čele držela Petr Krbová, před sobotní vítězkou Krejčovou.
Výborným běžeckým výkonem ovšem terénní část kněžických závodů rozhodl Martin Hanáček, druhé místo udržel Lukáš Nedělka a třetí doběhl Daniel Novotný. Nejrychleji běžel František Tichý. Mezi ženami potom vybojovala vítězství Magda Krejčová, která v běhu dotáhla vedoucí Krbovou a s přehledem jí nechala za sebou. Třetí místo získala žďárská Martina Pelánová, která v letošním roce poprvé zkouší triatlonové kombinace, když se v minulosti věnovala závodům horských kol a rychlobruslení.

Oba závody jsou zařazeny do Krajského poháru a nedělní terénní triatlon byl navíc vyhlášen jako Přebor Kraje v jednotlivých kategoriích se vítězi stali: Martin Hanáček, František Tichý, Petra Krbová.

Součtem časů za celý víkend se vítězi stali MARTIN HANÁČEK v kategorii 18 až 39 let. FRANTIŠEK TICHÝ v kategorii 40 - 49 let. V kategorii nad 50 let zvítězil JINDŘICH MUSIL a ženskou vítězkou byla Magda Krejčová.

Průběžném pořadí Krajského poháru po devíti závodech jsou Jiří Juřička (18-39), Zdeněk Pilát (nad 40) a Klára Březnová (ženy).

Dalším závodem je již tuto sobotu 14.7.2012 ORKA triatlon, který se koná na Velkém Dářku u Škrdlovic.