Tenhle bronz je mým největším úspěchem, radoval se Kočař po akademickém MS

5.07.2012 -
Český triatlonový reprezentant Lukáš Kočař zaznamenal svůj doposud největší výsledek kariéry. Na akademickém mistrovství světa na Tchaj-wanu ve městě Yilan skončil třetí a z bronzové medaile měl ohromnou radost. Přiznal, že kdyby mu někdo před startem řekl, že skončí na stupních vítězů, vysmál by se mu.

Lukáši, gratulujeme ke skvělému výkonu a výsledku. Jak jste prožíval mistrovský závod?
Bylo to hodně těžké. Plavání ve vodě přes 30°C, už na posledních 200 metrech připomínalo spíše plácání. Mně se plavání nepovedlo, ale na kolo jsem vyrazil se třemi Francouzi, takže jsem se nebál, že bychom první skupinu nedojeli. To se povedlo ještě v závěru prvního kola. Zbytek pak byla jen vyjížďka, kdy se všichni šetřili na běh. Nebylo se čemu divit. Teplota kolem 35°C, velká vlhkost a slunce peklo. Běh byl z mé strany asi nejlepší, co jsem kdy zaběhl. Snažil jsem se držet tempo, což se mi dařilo. Když jsem na sedmém kilometru předbíhal v té době třetího Jihoafričana, nechápal jsem. Krize mě nepotkala a mohl jsem v cíli slavit doposud největší výsledek v kariéře.

Otázka, zda jste s výsledkem spokojen, je tedy zřejmě zbytečná…
Kdyby mi před závodem někdo řekl, že budu třetí, tak bych se mu asi vysmál. Spokojenost je maximální a to i s tím, že jsem konečně dokončil svůj první olympijský triatlon. Pro mě to nyní znamená, že by to mohlo jít a mé plány do budoucna se konečně trošku přiblížily. Teď se znovu vrhnout do tréninku a posunout se zase o něco dále.

O motivaci tedy máte postaráno. Jaké jsou vaše další závodní a tréninkové plány?
V neděli odjíždíme s naším Ekol teamem na soustředění, takže nějaké tréninkové dávky budou. A další důležitý závod bude Evropský pohár v Ženevě. Týden na to pak pravděpodobně Český pohár v Táboře.

Program máte nabitý. Vnímal jste akademické MS jako vrchol sezony?
Pro mě to byl určitě jeden z vrcholů, ale do sezony jsem šel s tím, že hlavní závody mě čekají až na podzim, takže doufám, že tam to bude ještě lepší. Věřím v úspěch na ME do 23 let a doufám, že bych se mohl kvalifikovat i na MS do 23 let na Novém Zélandu. To by pak byl jednoznačný vrchol.

A na závěr, co jste říkal Tchaj-wanu? Okouzlila vás tato země?
Já jsem hned po příjezdu byl úplně nadšený jak z hotelu, kde jsme bydleli, tak i z místního jídla. Jedli jsme skoro všechno a bylo to dost exotické. Při večeři pořádané ke slavnostnímu zakončení jsme měli osm tamních jídel a všechna byla vynikající. Tchaj-wan je krásný a hodně mi připomínal Čínu. Konkrétně Peking, kde jsem byl na MS loni v září.