Víkend plný železných hvězd

3.06.2012 -
Uff tak to máme za sebou. Natřískaný víkend patřil hvězdám. Lance Armstrong zvítězil na půlce na Havaji. Petr Vabroušek dokončil na 5.místě IM v Austrálii, kde Pete Jacobs ovládl poloviční vzdálenost. Michael Raelert uzavřel dějiny IM 70.3 Swiss.

Ironman Hawaii 70.3

Lance Armstrong to opět dokázal! Jednoznačně zvítězil na polovičním IM na Havaji, na tratích, kde se každoročně odehrává dějiště mistrovství světa v Ironmanu.  Konkurence byla silnější než před 14ti  dny na  Floridě. Mezi hlavními favority na vítězství byli například super cyklista Chris Lieto či Maik Twelsiek, ale veterán Lance nakonec ,,všem vypálil rybník"! Závod se rozhodoval hlavně v cyklistické části, kterou Armstrong zvládnul za 2:01:46 !!! Greg Bennett i přes nejrychlejší běh dne dokončil na druhém místě, třetí finišoval Chris Lieto, který opět doplatil na slabší běžeckou část. V ženách zvítězila Linsey Corbin před Julii Grant a Bethou Walsh. Závodu se zúčastnil i český světoběžník David Sajner, který dokončil na 91. místě (12. v kategorii). Davide, gratulujeme - a to nejen k výsledku závodu :-) !!!!!!

výsledky závodu ZDE

Ironman Cairns

Nový závod ze série Ironman letos přivítal početné pole závodníků. V loni jednoznačně zvítězil Chris McCormack (Cairns jestě patřil do série Challenge). Chris nechyběl na startu ani letos a sliboval obhájit vítězství. To mu měli znepříjemnit světová esa jako je Cameron Brown, Jimmy Johnsen či Luke Bell. Vysoko pomýšlel i Petr Vabroušek. Plavecká část se odehrávala v moři. Hned ze začátku se oddělila dvojice Dellow - Bell, pronásledovaná Brownem, Whitem, Griffinem, McCormackem, Johnsenem. Petr Vabroušek i přes velké obavy ze žraloků vyplaval s mírným zpožděním (54:52). Na čele se usadil David Dellow následován Brownem, Whitem, Griffinem. Petrovi cyklistická část ,,sedla" a do depa přijel na osmém místě. David Dellow vycítil šanci na triumf a vyběhl vstříc maratónu, který zvládl v nejrychlejším běhu dne za 2:48. Druhý doběhl Cameron Brown a ze třetího místa odsunul Mattyho Whita Jimmy Johnsen. Petr doběhl na skvělém pátém místě!  V ženách jednoznačně zvítězila domácí Carrie Lester před novozélandským duem Harper a Hammond.

Ironman 70.3 Cairns

Paralelně s  Ironman Cairns se jela i poloviční vzdálenost, kterou ovládl loňský havajský  třetí muž Pete Jacobs a v ženách zvítězila domací  Michelle Wu.

Ironman 70.3 Swiss

V neděli 3.6.2012 si svoji derniéru zažil Ironman 70.3 Switzerland. Zde bylo pole profesionálů opět nabité! A do historie závodu se jako vítěz 2012 chtěl zapsat například superstar Michael Raelert, Eaynard Tissink, Cyril Viennot či domácí hvězda Ronnie Schildknecht. Celý závod byl v režii Michaela Raelerta, který neukázal ve svém výkonu žádnou slabinu. Druhý překvapivě skončil belgičan Bart Aernouts, který se i přes ztrátu v plavecké části závodu dotáhl na jeho čelo. Třetí byl rovněž belgický závodník Bruno Clerbout. Ronnie Schildknecht po cyklistické části ze závodu odstoupil. V ženách závod ovládla domácí Nicola Spirig před Carolinou Steffen a Ginou Crawford.