Na Pradědu vyvrcholil Český pohár v zimním triatlonu. Ve sněhové pohádce dominovali Mosný a Hloušková

4.03.2012 -
Sobota na Pradědu patřila poslednímu závodu seriálu Českého poháru v zimním triatlonu. Při neúčasti reprezentantů Pavla Jindry, Martina Huška a Heleny Erbenové, kteří úspěšně bojovali o medaile na mistrovství Evropy v Itálii, se vítězi závodu Viessmann - Jesenický zimní triatlon stali Peter Mosný a Marcela Hloušková.
Do zářivě blyštícího sněhu se z modré oblohy opíralo březnové slunce a ostré barvy s panoramatem majestátného Pradědu tvořily kulisu závěrečného podniku Českého poháru v zimním triatlonu.

Závod, který se jel při teplotě těsně pod bodem mrazu, byl specifický i v tom, že bylo pozměněno pořadí jednotlivých disciplín. Začínalo se 8,5 kilometry na kole, následovalo 8 kilometrů na běžkách a na závěr 5,5 kilometru běhu, při kterém se triatlonisté dostali až na vrchol Pradědu.

Peter Mosný

Poslední vítězství v letošní sezoně českého zimního triatlonu urval slovenský závodník Peter Mosný. „Vše bylo v pohodě, běžky byly sice technicky náročnější, ale na Pradědu jsem už měl náskok a mohl jsem si tu krásu užívat,“ rozplýval se vítěz Mosný. Druhý skončil David Janda, třetí místo vybojoval mistr republiky v krátkém i dlouhém duatlonu Karel Zadák.

Marcela Hloušková při svém prvním zimním triatlonu hned vyhrála a v cíli byla vítězstvím velmi překvapena. „Nečekala jsem to, ale je to krásné vítězství, trať byla velmi náročná. I v mé silné disciplíně běhu na lyžích jsem měla co dělat, jelikož mne po prudkém stoupání na kole chytaly křeče do nohou. Nicméně jsem neupadla jako mnozí okolo a na Pradědu jsem si stihla i prohlédnout překrásné okolí. Na zimním triatlonu jsem poprvé v životě po hecování od kamarádů a doufám, že se uvidíme i za rok,“ popsala šťastná Hloušková.

Výsledky: Viessmann – Jesenický zimní triatlon:

Muži: 1. Peter Mosný (TRIAX TRIKLUB FTVS Bratislava) 1:15:46,7, 2. David Janda (Author Xterra Team) 1:18:03,3, Karel Zadák (Ekol Elite Triatlon Team) 1:19.22,6.

Ženy: 1.Marcela Hloušková 1:42.54,3, Lucie Materová (Triatlon Team Opava) 1:55:22,9 Jana Ševčíková 1:55:50,9.