Junior Kočař skončil na Evropském poháru v triatlonu v Táboře druhý

1.08.2011 -
Triatlonový den v Táboře přinesl pod zataženou oblohou skvělé druhé místo talentovaného Lukáše Kočaře v závodě Evropského poháru juniorů. Velkou cenu E.ON 2011 pak ovládli Rusové, když na třetím místě doběhl nejlepší Čech Vojtěch Dědek.
Mladík Lukáš Kočař v neděli v Táboře potvrdil, že na domácích závodech Evropského poháru juniorů se mu daří a po 750 metrech plavání, 20 kilometrech na kole a 5 kilometrech  běhu byl v cíli jako druhý. Nestačil pouze na Rakušana Aloise Knabla, třetí mezi evropskou špičkou skončil Christophe de Keyser z Belgie.

Kočař se od začátku držel v čelní skupině závodníků a to mu vydrželo až do konce. „Ve vodě s námi byl nejlepší plavec a ten to nakopl. Na kole jsme se pak společně s Knablem a De Keyserem utrhli ostatním, spolupracovali a před během měli výrazný náskok,“ zhodnotil Kočař, který poté v posledních dvou kilometrech nestačil Knablovi a skončil druhý. S výsledkem byl přesto spokojen, protože na letošním desátém podniku Evropského poháru zkompletoval všechna umístění na bedně. „Závod to byl vydařený. Druhé místo v takové konkurenci. Potvrdilo se, že se mi v Evropském poháru daří,“ uzavřel stříbrný junior.

Mezi juniorkami zvítězila v dramatickém finiši Chorvatka Viličová, která odsunula na druhé místo vítězku z Brna Moniku Orazemovou ze Slovinska. Třetí skončila Bulharka Hrista Stojnevová, nejlepší česká závodnice Barbora Hlaváčová doběhla do cíle jako sedmá.
V jasnou ruskou záležitost se pak proměnila Velká cena E.ON, když na prvních dvou místech doběhli do cíle Ivan Tutukin s Andrejem Brjuchankovem. Až na třetím místě skončil nejlepší Čech Vojtěch Dědek. „Je to na jednu stranu škoda, ale kluci ruský jsou jiná liga. Tutukin, to je světová extratřída,“ vysekl v cíli poklonu svému pokořiteli závodník z Karlových Varů.

Mezi několika málo ženami na startu byla nejrychlejší Ruska Inna Cyganorová, druhá doběhla Petra Erika Kuříková, třetí skončila Jitka Šimáková.

Výsledky, Evropský pohár:
Junioři: 1. Alois Knabl (Rak.) 59:08, 2. Lukáš Kočař (ČR) 59:18, 3. Christophe de Keyser (Bel.) 59:42, 4. Bob Haller (Luc.) 59:48, 5. Martin Debnar (ČR) 59:50
Juniorky: 1. Sara Viličová (Chor.) 1:06:39, 2. Monika Orazemová (Slov.) 1:06:43, 3. Hrista Stojnevová (Bul.) 1:07:15, 4. Alina Hambruschová (Rak.) 1:07:53, 5. Anna Takacsová (Maď.) 1:07:54