Bolatický triatlon ve znamení nultého ročníku

27.06.2011 -
Dne 25.6.2011 se v Bolaticích u Opavy uskutečnil nultý ročník Bolatického triatlonu. Pořadatelé i závodníci byly v očekávání, co přinese tento nový závod tak královskému sportu jakým triatlon bezesporu je, ale nakonec všichni ze závodu odcházeli s pocitem dobře stráveného dne a povedeného závodu.
Ačkoliv ráno dne pořádání závodu přivítalo slunce, okolo jedenácté hodiny prudký vítr přihnal mraky a spustil se lehký déšť. Bohužel se nejednalo o žádný teplý „letní deštík“, ale teplota poklesla až někam k 15°C.
I přes tyto nepříznivé podmínky se na start postavilo 57 borců ( a borek ), kteří vyrazily organizovaně na místo startu. Naštěstí se počasí za chvíli trochu umoudřilo a před samotným plaváním prohřálo svaly v tělech sportovců opět příjemné slunce.

Trať byla poskládaná z úseku 350m plavání, 37 km na kole ( převážně lesnatý terén a polní cesty ) a 7 km běhu ( opět spíše crossová záležitost ). Lahůdkou a specialitou běhu byl výběh do prudkého svahu bývalé pískovny, kde nejeden závodník byl nucen k překonání využít pomocného lana, které pořadatelé ve své blahosklonnosti závodníkům připravili.

Pravděpodobně nejvýraznější osobností celého závodu byl Jiří Klíma z klubu V3T – VIESSMANN TRIATHLON TEAM. Tento závodník potvrdil papírové předpoklady a závod před svým týmovým kolegou Václavem Klakurkou a třetím v pořadí Filipem Lužným z TTC Olomouc vyhrál.
„Příští týden jedeme na Evropu a sem jsme si přijeli zatrénovat. Závod se nám líbil a jsme s ním spokojeni“, řekl po závodě Jiří Klíma organizátorům, čímž je potěšil a zároveň ocenil jejich snažení a práci.

Nultý ročník tohoto Bolatického triatlonu je tedy již nenávratně pryč a je potřeba se dívat opět dopředu - k dalším závodům a taky k dalšímu ročníku Bolatického triatlonu.

Facebook Bolatický triatlon (fotogalerie a výsledky)