Rosničky hlásily déšť, ale byla to nádherná sobota na Mácháči!

12.06.2011 -
Druhý díl veřejných závodů Tritour sem přilákal celkem téměř dvě stovky účastníků. Karel IV., který zdejší rybník kdysi při lovu jelenů založil, by se asi divil, co se to teď koná za kratochvíle. Ale triatlony sem už patří.

Jan Wainer vyhrál po bezesné, by co víc bezespánkové noci! Na start přišel po noční službě na dopravní policii, kdy chytal jakéhosi opilého potentátka za volantem. „Asi mě to prospělo,“ usmíval se v cíli. „Ale spíš jsem si odpočnul po Czechmanovi minulý týden, kdy na mě ve vedru padla krize a běh jsem jen tak dokráčel.“

Druhý skončil Jakub Kršňák z Chebu, který vede pořadí Tritour.

Pravda, tratě byly o poznání kratší (0,7 – 20 (obvykle bývá 30) – 7), protože vinou rozkopané silnice se na poslední chvíli zkracovalo kolo. O to důležitější byla, i z pohledu našeho webu, běžecká část. Časově zabrala jen o málo míň než jindy delší kolo. Tramtadadááá - ocenění behy.cz získává za nejrychlejší běh Martin Rexa z Kerda teamu, 23:12 na 7 km ve zvlněném terénu.

Třetí v cíli Jaroslav Brynda ztratil přes dvě minuty právě při běhu. Také on měl co do činění s dopraváky. Nedávno ho na kole srazil neopatrný řidič. „Byl jsem jen potlučený a hodně odřený. Ale trpím nějakými posttraumatickými šoky. V noci se probudím a nespím. Špatně jím,“ stěžoval si. „Musím si vyléčit hlavu.“ Letos si v novém dresu Tristar Kučera vytyčil celkové prvenství v Tritour, ale i kvalifikaci na havajského Ironmana. Hlavu vzhůru – sezona přece zdaleka nekončí!

To Lenka Fanturová už se mohla usmát. Po podzimní operaci křížových vazů v koleni už tvrdě trénuje a dokonce závodí. „Ale bolí to,  a hodně,“ přiznala. „Po kole jsem věděla o náskoku okolo pěti minut a taky to, že holky Loubkovy běhají rychleji než já. Musela jsem makat až do konce.“

Tradiční sesterský souboj tentokrát vyhrála druhá Ivana, Kateřina doběhla jen o 15 vteřin třetí. Ale běžela rychleji – 28:01, 7 km ve zvlněném terénu.

Držitel českého historického času na Havaji Martin Matula jel na horském kole, aby se na kole víc nadřel (jen o dvě minuty pomaleji než nejrychlejší Brynda). Přesto dojel sedmý, mezi čtyřicátníky nejlepší. Také jeho přítelkyně Radka Vančurová získala odměnu za prvenství ve své věkové kategorii.

Mezi čtyřmi desítkami účastníků minitriatlonu, kteří možná poprvé okusili tího závodního čísla, startovala kompletní čtyřčlenná rodinka Smíkalových. Jeden z ní se pak ztratil, a naštěstí brzy našel, na výsledkové listině.

Závodní příběh si zkrátka odvezl domů každý z téměř dvou stovek účastníků.

Veterána, triatlonového pionýra, 63letého Milana Řípu, jsem coby moderátor i při běhu vítal v cílovém prostoru. „A vypadá to na posledního účastníka….“ Vzápětí jsem musel dodat: „Ne, ještě Blanka Kubíčková…“ Omlouvám se oběma! I když tady už tolik o umístění nešlo. Dalších pět borců ještě dorazilo za nimi.

A kdo v malebných lesích vytrval do neděle, podstoupil ranní plavání v otevřené vodě a cyklistickou vyjížďku jako součást tréninku s etriatlon teamem. Navzdory deštivu.

Tritour pokračuje 3. července v Předboji u Mělníka. Kdo jste dosud váhali, zaškrtněte si v kalendáři. www.tritour.etriatlon.cz

Tritour Doksyman 2011 (0,7 – 20 – 7): Muži: 1. Wainer (Louny) 1:07:00,7, 2. Kršňák (Tri Cheb) – 35,4, 3. Brynda (Tristar Kučera) -1:35,8, 4. Mika (etriatlon team) -1:58,6, 5. Olšan (Hisport) -2:22,1, 6. Rexa (Kerda) -2:22,8. Ženy: 1. Fanturová 1:16:58,1, 2. I. Loubková -2:43,8, 3. K. Loubková (obě Cyklorenova Cvikov) -3:00,7.