MS bolelo několikanásobně více než premiéra v sérii IM70.3

14.11.2010 -
Americkém Clearwater hostil v sobotu MS série IM 70.3 a Filip Ospalý při svém třetím startu na středních tratích vybojoval senzační stříbrnou medaili. Více v exkluzivním rozhovoru“

Jak se cítíš po závodě MS série IM70.3? Jsi řádně zničen?
Tyto otázky píšu přesně 12hodin po dokončení závodu a už se ani necítím unavený. Samozřejmě teď bych plavat, jezdit na kole ani běhat nešel, ale nejsem tak mrtvý, jak jsem byl bezprostředně po doběhnutí do cíle. Ta únava během dne odezněla. Od té jedenácté hodiny, kdy jsem se vymotal z cílového prostoru se toho událo mnoho příjemného a odreagujícího :)  (oběd s Radkem a mým bráchou, popíjení šampaňského s našimi hostiteli, award ceremony na pláži Sand Key parku)

Bolel tento závod více než tvoje premiéra v rakouském St.Poltenu?
Několikanásobně víc!!!

Jak se pro tebe závod vyvíjel ve vodě a na kole?
Podle vysněného plánu – vidět z malé vzdálenosti na prvního závodníka:) Na kole jsem v první třetině párkrát tím prvním závodníkem i byl. V druhé půlce byla taktika nenechat ujet Michaela Realerta a to se povedlo.

Můžeš detailně popsat co se dělo na běhu? Věřil jsi si na Raelerta? Jak proběhl drtivý nástup v podaní Michaela?
Proč bych si na Michaela neměl věřit? Po té, co jsem ho na cca 2.km doběhl, jsem mu při prvním výběhu přes most i utekl, i když to nebyl můj cíl. Prostě do kopce to jde lépe mě. Na cca 6.km mě doběhl, společně jsme předběhli do té doby vedoucího Gamblese a běželi na vedoucí pozici oba společně. Občas nastoupil, do kopce jsem mu zase utekl já. Míchalo se to. Až mezi 11. a 12.km se rozestup mezi námi zvětšil a já už ho nestáhl. Při výběhu přes most už se nic zázračného nestalo a má ztráta narostla na cca 25seknud, které jsem ztrácel i 3km před cílem. Pak jsem si prožil muka a byl jsem rád, že jsem doběhl do cíle. Hold mi ještě chybí z těchto distancí zkušenosti. Vždyť to byl můj teprve druhý dokončený Halfironman!

V cíli převládalo zklamání nebo uznání a respekt k soupeři?
Štěstí. Jsem v cíli a jsem druhý na MS. Neuvěřitelná tečka za fantastickou sezónou. Michael je nejlepší triatlet na tratích 70.3!!! Klobouk dolů před jeho letošními výsledky!!!