V Táboře se závodilo na ostří nože

2.08.2010 -
V Táboře se v neděli uskutečnil EP juniorů a další díl seriálu MČR. 4.místem ve skvělé mezinárodní konkurenci se blýskl junior Lukáš Kočař. V juniorkách skončila na stříbrné příčce Durdiaková Tereza V seriálu MČR kraloval Ospalý a Stonová

74 juniorů ze všech koutů světa se postavilo na start EP juniorů. Důkazem budiž vítěz z Louw Abraham z Namíbie. Lukáš Kočař se po plavání držel vepředu a nechyběl v šestičlenném balíku, který ujížděl zbytku pole. V cíli se objevil na parádním 4.místě. Jako pátý skončil Martin Debnár, který však v úvodním balíku během cyklisticky chyběl.

V juniorkách se na startu sešlo pouze 26 závodnic. Skvělého úspěchu dosáhla závodnice Ekol týmu Tereza Durdiaková, jež finišovala na stříbrné příčce. Od startu do cíle se pohybovala na špici závodu. Druhého nejlepšího českého výsledku dosáhla Petra Kuříková, která na své poměry skvěle zaplavala, ale právě po plavání ji pouze pár vteřinek chybělo na první čtveřici závodnic. Do cíle doběhla na 6.příčce. Do první desítky se ještě probojovala Grabmullerová a Hlaváčová.

Netradičně v podvečer odstartoval další díl seriálu MČR. Do vod Jordánu skočila v 17.20 skvělá konkurence domácích závodníků včetně Slováků Šimka a Vargy. A právě Richard Varga tvrdil muziku na čele plavání. Za ním se skvěle držel plzeňský Petr Šlajs a z vody vylézali bok po boku. Jako další Paták, Švarc, Čelůstka, Dědek, Ospalý, Krňávek a další.

V první polovině cyklistiky se sjel balík se všemi favority, ale závodníci nohy nesvěsili. O nástup se na 15 km pokusil Richard Varga a poté i Vojta Dědek. Oba bez úspěchu.

Z depa jako nejrychleji vypálil Jan Čelůstka, ovšem po prvním okruhu bylo všem jasné, že dnes bude opět kralovat Filip Ospalý a svým tempem nedal nikomu šanci. Jan Čelůstka uhájil druhou příčku. Jako třetí za mohutného povzbuzování své manželky doběhl Martin Krňávek. Čtvrtý skončil Přemek Švarc, který však na start nastoupil se sebezapřením, neboť den před závodem měl v německé Bundeslize nepříjemný pád, který jeho běžecký výkon značně ovlivnil.

V ženách opět excelovala Tamara Stonová. Z vody lezla s náskokem 20 sekund a stejně jako v Mělníku se nebála pokusit o sólo únik. Úspěšně bojovala proti balíků čtyř závodnic. Ba co víc její čas byl rychlejší!!! Na běhu si svým výkonem publikum doslova získala a v cíli tato sympatická a perspektivní závodnice přijímala nespočet gratulací.