14. ORKA triatlon na Velkém Dářku ovládli Pospíchalové

12.07.2010 -
87 závodníků, 23 stupňů teplota vody, 750 m plavání - 30,2 km kolo a 5,3 km běh to byl letošní ORKA triatlon

Letošního 14. Ročníku ORKA triatlonu konaného na Velké Dářku u Žďáru nad Sázavou se zúčastnilo rekordních 87 závodníků v kategoriích jednotlivců i štafet. Závod je již po několikáté zařazen do seriálu Krajského poháru Vysočiny a současně je také Přeborem firmy AUTOCONT.

Po dlouhé době se k pořadatelům a závodníkům přiklonilo počasí a byl velmi parný den. Nevýhodou výborného počasí byl, ale vysoký počet rekreantů kolem depa a na trati cyklistiky.

Na start závodu se letos postavili i účastníci českého poháru Dudková, Fanturová, bratři Pospíchalové, Bednář, Klement.

Plavání – letos i delší než obvykle měřilo přes avizovaných 750 m a bylo ozvláštněno výběhem na druhém břehu. Po plavání lezla z vody dvojice Bednář, Pospíchal Zbyněk, Jan Klement (účastník štafety).

Cyklistika30 km na okruhu se dvěma otočkami. Nejrychlejším cyklistickým úsekem se blýskl jako vždy Lukáš Nedělka. Do cíle cyklistiky dorazila téměř pohromadě skupinka Pospíchal Z., Pospíchal V., Nedělka a s malou ztrátou Bednář. V ženách osamocená Dudková s téměř třemi minutami na Fanturovou.

Běh 5,3 km – byl veden po lesních cestách a velká část trati byla ve stínu, což při 34 stupních na sluníčku bylo příjemné. Na běžeckém úseku se ještě skupinka pomíchala. Zbyněk Pospíchal rozhodl nejrychlejším během o svém vítězství již v první polovině běhu. O druhé místo se ale rozhodl bojovat Tomáš Bednář (vítěz Žďárského triatlonu 2010) a druhým nejrychlejším během porazil jak Lukáše Nedělku tak Vláďu Pospíchala.

V ženách osamoceně běžela pro první místo Katka Dudková s velkým náskokem před Fanturovou a Floriánovou.

Celkové výsledky a informace o dalších závodech v kraji Vysočina ZDE nebo ZDE

Dalším triatlonovým závodem na Vysočině je tuto neděli velmi krátký triatlon v Přibyslavi. www.pribyslav.cz

sestava Přeboru firmy AUTOCONT letos se zúčastnilo 25 závodníků

start závodu na Velkém Dářku

první tři plavci

Jan Klement jen jako účastník štafety z důvodu lehkých zdravotních problémů, za ním vítěz Zbyněk Pospíchal

Tomáš Bednář ironman, který si letos užívá rychlé závody

Lenka Fanturová druhá žena celkového pořadí

začátek běhu, kam vybíhal Tomáš Bednář ze 4. příčky

Leoš Klement známý spíše svými fotografiemi ze závodů, se zúčastnil závodu štafet jako cyklista