Vítězem prvního triatlonu na Vysočině Tomáš Bednář

14.06.2010 -
Triatlonovou sezónu na Vysočině zahájil tradiční závod na Pilské nádrži ve Žďáře nad Sázavou. Počasí si s pořadateli hraje každý rok. Po loňské vynucené změně větrné na duatlon se letos závodníci museli potýkat naopak s velmi teplým počasím.

Závod byl provázen velmi teplým počasím a z toho důvodu, ale také velkou diváckou účastí, protože závod probíhá v rekreační oblasti kde prochází cyklistická stezka, našlo se i mnoho příchozích diváků, kteří fandili všem závodníkům.

Účast 74 závodníků a z toho 10 žen v hlavním byla uspokojivá. Velmi nízká nebo téměř žádná byla účast na doprovodných závodech žactva. Závod je zařazen do Jihomoravské triatlonové ligy a Krajského triatlonového poháru Vysočiny a zároveň je Přeborem Vysočiny v triatlonu.

Start byl stanoven na 12 hodinu, voda měla 20 stupňů, tratě byly vytyčeny a pořadatelé na svých místech.

Na trati plavání se hned od začátku vytvořila trojice, která bojovala o celkové vítězství. První lezl z vody domácí Jan Klement. Skupinka Klement, Bednář a Křenek pak opouštěla Pilák 10 s před Romanem Chlupem a půl minuty před dalšími závodníky Dlabajou, Malíkem, Nedělkou.

V cyklistické části se startovní pole díky četným stoupání roztrhalo na malé skupiny a nejrychleším cyklistickým časem se blýskl Lukáš Nedělka. Do depa vjížděla první skupina Klement, Bednář, Křenek opět pohromadě.

Na pěti kilometrový běžecký okruh vybíhal jako první díky rychlému depu Jan Klement, druhý Jan Křenek a třetí Tomáš Bednář. V běhu dal potom za vyučenou mladíkům Klementovi a Křenkovi, účastník ironmanských závodů Tomáš Bednář a v samotném závěru pro sebe získal vítězství v čase 0:56:02 na druhém místě doběhl Jan Klement 0:56:06, třetí dokončil Jan Křenek 0:56:18. Nejrychlejším bežcem se stal František Tichý.

V ženách, kde se sešlo početné pole, se po plavání na chvíli v čele usadila Veronika Haluzová, kterou stíhala Simona Vykoukalová, která ovšem nedala ostatním soupeřkám šanci a nejrychlejšími časy na kole i v běhu nadělila celkově druhé v pořadí Ivaně Nepejchalové přes šest minut, třetí doběhla juniorka Tereza Tlamková.

Hezký, ale náročný závod s výborným zajištěním se povedl a všichni závodníci, diváci i doprovod mohli nerušeně odpočívat za krásného počasí u rybníka na Vysočině. Některé čekal, ale hned druhý den závod ČP poháru v Poděbradech.