Aktualizováno o dojmy Filipa Ospalého
ME v holandském Holtenu skončilo dle očekávání bez většího úspěchu. Uvnitř naleznete dojmy českých reprezentantů. Prozatím přinášíme rozhovor s juniorem Vojtěchem Dědkem a Vendulou Frintovou a Filipem Ospalým
Filip Ospalý, 15.místo

Jak se pro tebe vyvíjel závod ME?
Přesně podle očekávání a říkal jsem to i tak na tiskovce před odjezdem na ME- po plavání bez neoprénu uplave nebo na začátku kola ujede skupinka složená z ruských závodníků, Javiera, Alisteara, Freda a několika dalších závodníku a ti se na členité trati v okolí Holtenu nenechají dojet a rozdají si to o titul.

Osobně jsem neočekával, že bych se do této skupinky dostal...na druhou stranu jsem očekával jejich větší náskok v druhém depu a ne jen cca 20sekund - s těmi už se dalo něco dělat, ale v neděli mi to neběželo podle představ.

Jak jsi spokojen se svým výkonem v jednotlivých disciplínách? Čekal jsi lepší výsledek?
Mým cílem byla první desítka a ta byla před závodem v mých silách. Bohužel jsem neprodal to, co mám natrénováno. Plavání bylo z mého pohledu průměrné, na kole se mi jelo dobře, jezdil jsem v první třetině balíku, ale zbytečně netahal špice. Poslední dva okruhy byly sice rychlejší, protože jsme byli motivování možným dojezdem uprchlíků, ale to bylo před během jen dobře - zvýšit zatížení a tepovku :-) Ale běh mi moc v neobvyklém holandském vedru nesedl. Ale další závody na sebe nenechávají čekat a já doufám, že tu formu, co mám někde prodám!!!

archív

Vojtěch Dědek, junior, 12.místo

Závod se vyvíjel velice dobře. Start se mi podařil, hned jsem se ocitl o půl těla pře mými sousedy, to jsem se trochu uklidnil a v pohodě plaval dál. Hákoval jsem Brownleeho a s tím jsem se dobře vyvezl. Po druhý bojce jsem se koukal do předu a viděl, že jsem na tom dobře a nikdo neodplaval, v poklidu jsem v nohách dorazil až do cíle. Na začátku kola jsem si sjel první skupinu, ale ještě na nájezdu se to sjelo. Na kole se mi jelo krásně a dost jsem si to užíval. Hlídal si špici a snažil se vyhýbat strkanicím. Na konci kola jsem si jak je mým zvykem najel dopředu a po depu jsem vybíhal asi na 4 místě.Tak dva kilometry jsem bežel na třetí pozici a snažil jsem ye běžet v klidu a nepřepálit. Do druhého kola jsem nabíhal tak na 14 místě a měl jsem malinko krizi, to bylo ale tak 400 metrů, pak jsem to rozbalil a šel polední 2 km úplně na krev, snažil jsem se doběhnout skupinku přede mnou ale ty už bojovali navzájem a na ně už jsem neměl. Pohlídal jsem si svoji pozici a úplně vyčerpán jsem dorazil do cíle.

Jak jsi spokojen se svým výkonem v jednotlivých disciplínách?
Se všemi disciplínami jsem maximálně spokojen, plavání mi vyšlo, na kole jsem si to užíval a běh se mi šel taky dobře. Běžel jsem na co jsem měl, ti přede mnou běželi prostě rychleji.

Bereš to jako úspěch a motivaci do dalších let?
Nevím jestli úspěch, ale zklamaný určitě nejsem. Za mnou se to hemžilo dalšími závodníky a mohl jsem být klidně v momentě dvacátý. Chtěl jsem být o dvě místa lepší, nechybělo mnoho, ale celkově spokojenost.

archív

Vendula Frintová, 22.místo

Již na tiskové konferenci jsem předesílala, že po dvou týdnech zdravotních problémů nemohu očekávat žádný zářivý výkon, což se potvrdilo. Po plavecké části pro mě závod v podstatě skončil.

Jak jsi spokojena se svým výkonem v jednotlivých disciplínách?
Jediný běh, který byl poměrně dost na pohodu, by byl konkurence schopný. Bohužel v něm už nebylo o co bojovat.