ORKA triatlon je za námi

19.07.2007 -
V sobotu 14.7.2007 proběhl již 11. ročník ORKA triatlonu na Velkém Dářku u Žďáru nad Sázavou. Závodu se zúčastnilo tento rok celkem 65 závodníků. Závod je součástí Krajského poháru Vysočiny v triatlonu a letos prvním rokem v rámci závodu proběhl Přebor firmy AUTOCONT CZ a.s.
Triatlon se konal na tradiční místě ovšem v netradiční vzdálenostech a to 750 m plavání, tentokrát ve vodě o teplotě 18°C (jindy 15-16°C), 31 km v rámci cyklistické části a poslední částí byl běh o délce 5km.

Všichni závodníci odstartovali v 11 hodin do prvního úseku plavání, které bylo zpestřeno asi 20 výběhem po písečné pláži. Po plavání se začali tvořit skupinky, které většinou společně absolvovaly celou cyklistickou část. První větší skupina v rozmezí 10 sekund byla ve složení Klíma, Dvořák, Pospíchal Vladimír, Andrš, Tomášek následováni dvojicí Pospíchal Zbyněk, Klement. Během cyklistické části se tato šestice sjela a byla dostižena ještě Alešem Láníkem a Tomášem Klímou, Andrš ovšem 8 km před cílem odstoupil kvůli defektu, v závěru se skupina opět rozdělila. Do poslední běžecké části závodu potom vyrážela jako první trojice Vladimír Pospíchal, Lukáš Tomášek, a pozdější vítěz Ladislav Dvořák, minutu za nimi opět společně vybíhal zbytek skupiny ve složení Klement, Klíma, Láník. Nejrychlejším během 16:35 pro sebe rozhodl závod Ladislav Dvořák (EKOL TEAM Brno), pro druhé místo si doběhl Vladimír Pospíchal (17:00) a třetí skončil juniorský reprezentant Lukáš Tomášek (SK OMT Pardubice).

V závodě žen v celkovém hodnocení byl sveden souboj pouze o druhé a třetí místo,  způsobem start cíl si vítězství zajistila Lucie Vaverová (TRI-SKI Horní Počernice), která rozhodla především vynikajícím výkonem na kole, 53:54 s tímto časem celkové 27. místo mezi všemi účastníky, což je průměr 34,12, kde soupeřkám na druhém a třetím místě nadělila 5 minut. Další dvě závodnice dorazili po cyklistické části do depa v pořadí Denisa Platilová (TRI-SKI Horní Počernice) a se ztrátou 1:19 Martina Jonášová (K3 SPORT TEAM Žďár nad Sázavou). Poslední úsek, ale pořadím na těchto místech zamíchal, když Denisa Platinová běžela 5 km za 23:33 kdežto Martina Jonášová za 21:42. V celkovém pořadí žen potom bylo pořadí Vaverová, Jonášová, Platinová. Obdivuhodné je, že první a třetí závodnice jsou věkem stále ještě dorostenky.

Nejmladším účastníkem závodu byl Tomáš Hanousek (1992) a nejstarším potom Vladimír Pospíchal (1952).