Ospalý opět jednoznačný vítěz! V ženách zvítězila Vodičková

19.05.2007 -
Vítězem se na úvodním závodě ČP New Balance v triatlonu stal tradičně Filip Ospalý, která nechal za svými zády Martina Krňávka. Na stupně vítězů je doprovodil překvapivě Pavel Šimko ze Slovenska. V ženách zvítězila Vodičková, největší favoritka Jana Jiroušková, kvůli dýchacím potížím ze závodu odstoupila.
Skvěle připravený závod, první domácí triatlon ČP 2007, slunné počasí a distance (1,5-40-10)km přilákaly na brněnský Prýgl nejlepší triatlonisty z ČR. Ze špičky chyběl Martin Pejsar, který dal přednost závodu v San Remu a Přemek Švarc. V ženách byla konkurence slabší. Závod vypustila Lenka Zemanová, Lucie Zelenková a ze zdravotních důvodů i Vendula Frintová, kterou trápí zraněný kotník.

Teplota vody se před závodem vyšplhala na 17,5°C a brněnský pořadatelský tým rozdělil 1500m do čtyř okruhů, které byly pro oko diváka velmi atraktivní.

Ospalý opět porazil Krňávka na domácích tratích
O tempo závodu se ze začátku staral Filip Ospalý, ale později přenechal vůdčí pozici Janu Čelůstkovi, kterému vysmekl v cíli poklonu. „Honza plaval skvěle, avšak ke konci jsem si nenechal ujít plaveckou prémii 1000Kč, kterou  vypsal Vabroušek pro první plavecký čas v neoprenu Blue Seventy,“ popsal Ospalý.

Na špici nechyběl ani Martin Krňávek a spolu s Ospalým a Čelůstkou vytvořili čelo na trati cyklistiky. Brněnská zkušená dvojice zavelela a rozhodli se počkat na výborného cyklistu Jana Jaňoura, který je dojížděl osamocen. Bohužel při vjezdu do třetího místa okusil tvrdost asfaltu Jan Jaňour.

„Na kole jsem to totálně podělal. Místo abych byl rád, že se mi podařilo kluky dojet a zklidnil se, najížděl se na otočku ve velké rychlosti. Při náklonu jsem si přibrzdil, pak jsem ztratil rychlost, chtěl jsem si v náklonu přišlápnout a škrtl jsem pedálem o zem,“ okomentoval školáckou chybu Jan Jaňour.

Krvavé odřeniny mu však nezabránily pokračovat. Bleskurychle nasedl na kolo a vydal se opět na stíhačku vedoucího tria. Když si je podruhé docvakl, přiřítil se zezadu početný balík.

„Pavel Šimko jel takřka sám na špici. Občas jsme ho prostřídali, ale na dojetí měl největší zásluhu on. Jel fantasticky,“ vysmekl poklonu Petr Bureš a vystihl situaci v prvním balíku.

„Jak už to na závodech ČP bývá, po sjetí se svěsily nohy a čekalo se na běh. Nástupy by na rovině neměly dlouhého trvání. Na špici jsme se točili ve čtyřech. Já, Jaňour, Čelda a Sajmon,“ okomentoval Ospalý.

Na porci 10 běžeckých kilometrů si mašina s názvem  „Ospalý“ náramně smlsla. Šel si své tempo a nikým neohrožován doběhl tradičně na první pozici. Krňávek kontroloval druhou pozici, na kterou se mohutně dotahoval Pavel Šimko, ovšem když brněnská dvojka ucítila nebezpečný, zařadil vyšší rychlost a slovenskému reprezentantovi nedal žádnou šanci. Na čtvrté pozici skončil po sympatickém výkonu Jan Čelůstka. Pátý Ladislav Dvořák

Závodu se zúčastnil i Petr Vabroušek, který se po fantastickém běhu prodral až na 11. pozici. Na kole za mohutného komandování a povzbuzování dal patřičnou lekci ostatním triatlonistům, jak správně a účinně jezdit v balíku :-))) Mezi těmito závodníky byl i Jan Wainer, který po chybě v depu nestihl čelo závodu a v cíli byl velmi zlomený, neboť si věřil na první pětku.

Slzy Jany Jirouškové
V závodě žen celé plavání odtáhla Jana  Jiroušková. Za ní se držela Eva Novákové a s mírnou ztrátou na třetí pozici Radka Vodičková. „Při výběhu do depa jsem to doslova napálila a dostihla Evu Novákovu a s ní jsme společně dojeli Janu Jirouškovou,“ popisovala osudovou okamžik Radka Vodičková.

Na kole se o divoké tempo starala Jiroušková a zbylým dvěma holkám nastupovala a nešetřila ostrými slovy, neboť zbylé závodnice využívaly spíše háku. „Snažila jsem se spolupracovat, ale Jana jela fantasticky,“ popsala Eva Nováková.

„Týden jsem netrénovala,  neboť mě zlobilo koleno a Janě jsem řekla, že se stydím, ale že rychleji jet nedokážu,“ řekla bez ostychu Radka Vodičková.

Na běhu v prvním mírném stoupání Radka zabrala a dostala se na první pozici před Janu Jirouškovou. Ta však ve třetím okruhu skončila v péči lékařů, neboť kvůli dýchacím potížím nemohla pokračovat. Po závodě se u ní objevily i slzy smutku. Trať v Brně ji není souzená. Vloni zde přišla o nominaci na ME kvůli defektu a letos se jí obnovily dýchací potíže.

Za vítěznou Radkou Vodičkovou se objevila v cíli druhá Eva Nováková a třetí skončila Lenka Fanturová

Filip Ospalý pronásledován Janem Jaňourem

pohled přímo do kuchyně Filipa Ospalého :-)

první balík, kde se o tempo starala čtveřice závodníků - Ospalý, Krňávek, Čelůstka a Jaňour

....za ním s dvouminutovým odstupem jezdil druhý. V něm za silného povzbuzování a organizování udával tempo Vabroušek

čelo žen ve složení Jiroušková, Vodičková a Nováková

Filip Ospalý

depo v podání Petra Vabrouška

atraktivní seběh.... Od prvních metrů si Filip s přehledem hlídal čelo závodu

Největším překvapením závodu se stal Slovák Pavel Šimko, který skončil na třetím místě.

Radka Vodičková nastupovala na start s bolavým kolenem. Naštěstí jí dovolilo závod nejen dokončit...

Jana Jiroušková obrečela svoje obnovéné zdravotní trable s dýcháním a nucené odstoupení ze závodu.

Martin Krňávek se musel spokojit opět s druhým místem. Porazí Ospalého opět až na ME či MS?

takto se bojovalo o pozice mezi pátým a sedmým místem. Zprava - Jurkovič, Dvořák a Jaňour

Vítěz? Kdo jiný něž Filip Ospalý. Jak jednoduše to vypadá při pohledu na něj...