Na zimních triatlonu ve Vimperku zvítězili Jindra a Erbenová

19.02.2012 -
V areálu Vodník ve Vimperku se konal třetí závod ze seriálu Českého poháru v zimním triatlonu a první místo vybojoval opět Pavel Jindra.

Fenomén tohoto sportu a vítěz z Jablonce i Hlinska je tak v letošní sezoně stoprocentní a zatím nenašel přemožitele. Mezi ženami byla nejrychlejší bývalá lyžařská reprezentantka Helena Erbenová.

Triatlonisté ve Vimperku museli zdolat celkem 21 kilometrů složených z 5 kilometrů běhu, 9 kilometrů na kole a závěrečných 7 kilometrů na běžkách. S touto porcí a dalšími nástrahami trati se nejlépe vypořádal Jindra, který v cíli zalitoval, že nevydrželo nedávné mrazivé počasí.

„Kolo se bořilo, ale odjel jsem celou trať snad kromě dvou metrů, kdy jsem vlastní chybou upadl,“ vykládal triatlonista, který byl nejrychlejší v běhu a na kole. „Běh jsem nakopl, první půlku cyklistické části jsem jel naplno a druhou spíš takticky, stejně jako lyžařský úsek,“ pokračoval Jindra, který má v této sezoně za sebou už tři závody zimního triatlonu a tři vítězství. „Všechny jsem vyhrál, teď mě zajímá už jen příští týden mistrovství republiky a pak evropský šampionát,“ dodal. Druhý skončil Martin Hušek, třetí pak David Janda.

Mezi ženami byla favoritkou bývalá lyžařská reprezentantka Helena Erbenová na trati měla jedinou vážnou soupeřku. Šárku Grabmüllerovou ale nakonec porazila o dvě minuty, když si vedení vytvořila v běhu a zpečetila ho na běžkách. Třetí skončila Hana Kolářová.

„Vítězství mě potěšilo, ale kolo bylo pro mě strašně těžké. Hlavně poslední dva okruhy, kdy už byla trať hodně rozrytá a šla jsem dvakrát k zemi. Jezdit na sněhu je úplně něco jiného než v létě při terénním triatlonu,“ popsala v cíli vítězka.

Výsledky Zimního triatlonu Vimperk:

Muži: 1. Jindra (Labe Tri Club) 1:04:53,1, 2. Hušek (Bižuterie Jablonec. n. N.) 1:06:53,8, 3. Janda (Author Xterra Team) 1:08:24,2.

Ženy: 1. Erbenová (Bižuterie Jablonec. n. N.) 1:14:17,9, 2. Grabmüllerová (B a H Triatlon České Budějovice) 1:16:20,4, 3. Kolářová (TTK Slavia VŠ Plzeň) 1:39:32,5.