Prodloužený víkend ve znamení duatlonu a aquatlonů

5.05.2014 -
První květnový prodloužený víkend byl ve znamení duatlonu a aquatlonů. Letošní první triatlon se konal v Ostravě Porubě. Tímto víkendem skončila "aquatlonová sezóna". Více v článku.

Duatlon Břehy se konal tradičně 1.5. v Březích u Přelouče na tratích 6,6-24-3,3km. Účast zde byla vysoká i díky příznivému počasí. V 10:00 odstartoval hlavní závod, kterého se zúčastnilo 101 závodníků, ve 12:00 odstartovaly žákovské kategorie. Hlavní závod mezi muži vyhrál Truhlář Luboš, stejně jako loni byl druhý Minařík Petr a třetí příčku obsadil Ekl Tomáš. Mezi ženami zvítězila Kavanová Růžena, druhá skončila Fanturová Lenka a jako třetí Tylšová Daniela. Obhájci vítězství z loňského ročníku chyběli- Simona Vykoukalová kvůli mateřským povinnostem a Tomáš Mika kvůli zranění.

V sobotu se uskutečnil v Ostravě- Porubě Porubský sprint triatlon. Mužský závod po suverénní plavecké části vyhrál Powada Jakub, jako druhý skončil Krpec Lukáš a třetí byl Neuman Marcin z Polska. Ženská startovní listina nebyla příliš obsáhlá- zvítězila Šimková Barbora, druhá Losertová Alena a třetí místo brala Feberová Karolína.

Na stejném místě se také konal Fajný Aquatlon Poruba, který byl určený pro žákovské kategorie, kterého se zúčastnilo cca 80 dětí.

Další závod, který se v sobotu uskutečnil byl 2. ročník KALÁB aquatlon Družstevní, který pořádá Galant Brno a Ekol team v Brně v rámci Jihomoravské triatlonové ligy. Tratě byly 500m plavání (ve 25 m bazéně v Brně-Řečkovicích) a 4,8km běh (v přilehlém okolí bazénu). Start plavecké části byl v 11:00 a běh odstartoval ve 13:30. Mezi muži zvítězil Debnar Martin, druhý skončil Kočař Jakub a třetí příčku obsadil Dvořák Ladislav, který měl po plavecké části stejný čas jako pozdější vítěz Martin Debnar. Mezi ženami vyhrála Trčková Eva, kterou následovaly Kolková Lucie a Floriánová Veronika.

V neděli se konal 3athlonŸ Aquathlon Rychnov nad Kněžnou, který má status otevřeného mezinárodního závodu v aquatlonu. Závod se konal na distancích 400m plavání (v krytém bazénu) a 5km běh (v lese u plaveckého bazénu).  Mezi muži zvítězil Jiří Kalus před Pavlem Patákem a Filipem Václavíkem. Mezi ženami si pro vítězství doběhla Tereza Zimovjanová, následována Romanou Gajdošovou a Janou Jirouškovou.