Triatlon Tálín 2004 – Akademické mistrovství ČR

12.07.2004 -
10.7., Tálín) Již 10. ročník tradiční červencové akce odstartoval v sobotu 10.7. v jihočeské obci Tálín. Triatlonisté všech věkových i výkonnostních kategorií mohli změřit síly v několika různých závodech a ani nepřízeň počasí, typická pro víkendy letošní sezóny, nezabránila v účasti více než dvou set startujících.Pro jedny rozcvičkou a pro druhé vrcholem sezóny byl ranní supersprint na tratích 0,2 (Rudolf Slaba)
(10.7., Tálín) Již 10. ročník tradiční červencové akce odstartoval v sobotu 10.7. v jihočeské obci Tálín. Triatlonisté všech věkových i výkonnostních kategorií mohli změřit síly v několika různých závodech a ani nepřízeň počasí, typická pro víkendy letošní sezóny, nezabránila v účasti více než dvou set startujících.

Pro jedny rozcvičkou a pro druhé vrcholem sezóny byl ranní supersprint na tratích 0,2 – 4 – 1km s intervalovým startem. V závodě započítávaném také do seriálu Sport Tálín 2004 zvítězil Radek Řebřina (SCV Blatná) o 1 sekundu před Radkem Holinkou (TT Tálín), 3. místo vybojoval Petr Škoda (TC Dvořák Č.B.). Mezi ženami bylo pořadí: 1. Eva Kolomazníková, 2. Šárka Kolibíková (obě SK TT Kovosvit Tábor), 3. Vaverová Lucie (TJ JE Dukovany).

Na tratích 0,75 – 24 – 6km odstartoval závod žen v 13h. Z cyklistické části si skoro dvou minutový náskok přivezla Radka Vodičková (TJ Bižuterie Jablonec n. N.), excelentním během svůj náskok ještě zvýšila a suverénně zvítězila. Druhé místo až v běžecké části vybojovala nadějná dorostenka Hana Zemanová (TTK Slavie VŠ Plzeň), před Evou Kolomazníkovou. Eva (Univerzita Karlova) byla 1. studentka v cíli a stala se akademickou mistryní ČR pro rok 2004. Mezi akademičkami 2. skončila Kateřina Hertlová (Masarykova Univerzita) a 3. byla Daniela Širůčková (Univerzita Karlova).

Veteránský závod (kategorie 30 let a starší) vyhrál Robert Kindl (Labe Tri Club), před Hynkem Oklešťkem (SK TT Kovosvit Tábor) a Filipem Zouharem (Glassman TT Teplice). Ti spolu s Pavlem Irou nechyběli ve skupině, která se sjela po plavání a vytvořila si 2 minuty náskok.

Závěr běžecké části veteránského závodu provázela silná dešťová průtrž, která také o 30 minut posunula start závodu mužů do 29 let a štafet. Z vody jako 1. lezl Petr Mašek, ale ve vedoucí skupině, která se během cyklistiky vytvořila, již chyběl. Na mokré trati si takřka dvou minutový náskok přivezlo pět závodníků a ti doběhli v pořadí: 1. Jaroslav Brynda, 2. Jaroslav Šmíd (oba FTVS UK Praha), 3. Jan Jaňour (VUT Brno), 4. Pavel Paták (Diana Praha) a 5. Zdeněk Sopr (Západočeská univerzita). Nejlepší v závodě štafet byl tým TTT Tálín VII. s.r.o. ve složení Roman Dufek, Michal Turek a Petr Novák.

Ceny nejlepším akademickým triatlonistům předali děkan pražské Fakulty tělesné výchovy a sportu, prof.ing. Václav Bunc, CSc. a předseda komise triatlonu při České asociaci univerzitního sportu, PaedDr. Josef Horčic.

V závěru dne také proběhly dětské závody a dlouho do noci pokračovala tradiční Tálínská Triatlon Party s příbramskou kapelou Styl.

Poděkování za hladký průběh celé akce patří především občanům obce Tálín, členům TT Tálín, armádě ČR, sponzorům: Pivovar Protivín, Moira, Rivetec, Kočí a  všem, kteří pomohli při přípravě a organizaci 10. ročníku Tálínského triatlonu.