Úspěch na dvou frontách

14.06.2004 -
BRNO – Úspěšný víkend prožili triatlonisté Olympo teamu. V korejském Tongyeongu si připsaly Vendula Frintová s Lenkou Radovou body do celkového hodnocení Světového poháru za páté a šesté místo. V neděli v Poděbradech potvrdil vítězstvím Filip Ospalý letošní dominantní postavení na domácí triatlonové scéně. V korejském závodu Světového poháru doplatily závodnice Olympo teamu Vendulůa Frintová a Lenka Radová na svou slabší disciplínu - plavání. Dohonit ztrátu
BRNO – Úspěšný víkend prožili triatlonisté Olympo teamu. V korejském Tongyeongu si připsaly Vendula Frintová s Lenkou Radovou body do celkového hodnocení Světového poháru za páté a šesté místo. V neděli v Poděbradech potvrdil vítězstvím Filip Ospalý letošní dominantní postavení na domácí triatlonové scéně.
V korejském závodu Světového poháru doplatily závodnice Olympo teamu Vendulůa Frintová a Lenka Radová na svou slabší disciplínu - plavání. Dohonit ztrátu z mořských vod  se proti spolupracující silné čtveřici pozdějších vítězek nepodařilo. Rozhodovalo se tedy v běhu. České duo se brzy odpoutalo od svých soupeřek a boji o pátou příčku byla úspěšnější až v závěrečném finiši Vendula Frintová.
Z vítězství se v Koreji radovali bývalí mistři světa. Mezi ženami vyhrála předloňská šampiónka Leanda Caveová z Velké Británie o 44 sekund před Australankou Pip Taylorovou. V mnohem vyrovnanějším závodu mužů zvítězil zkušený Kazach Dmitrij Gaag, mistr světa z roku 1999. Na druhém místě finišoval se ztrátou jediné sekundy Australan Bryce Quirk.

Přestože Filip Ospalý v Poděbradech jednoznačně svíral taktovku závodu na sprinterských tratích, v cíli naznačil, že se v taktických úvahách o svůj primát musel obávat. „Chtěl jsem si už v první fázi závodu vytvořit dostatečný náskok. Jenže při krátkém plavání se to nepodařilo. Na kole se vytvořila početná a dobře spolupracující aktivní skupina, kterou nebylo možné při rovinatém profilu trati roztrhat. Na lázeňské kolonádě jsem hned na prvním kilometru nastoupil a zvyšoval náskok. Byl to bezproblémový hodnotný závod skvělá příprava na olympiádu,“ poznamenal vítěz závodu. Na stupně vítězů se mezi triatlonisty Olympo teamu vklínil na druhé místo karlovarský Pejsar. V týmovém boji o bronz byl překvapivě úspěšnější Michal Daněk, který porazil na olympiádu se připravujícího Martina Krňávka.

Závodníci Olympo teamu byli úspěšní i v dalších kategoriích. Vladimír Pospíchal vyhrál závod juniorů. Na stupně vítězů jej doprovodil na třetím místě Tomáš Zdražil. Soutěži dorostenců jednoznačně vládl Tomáš Kroupa.

PODĚBRADY – Výsledky, muži: 1. Filip Ospalý (Olympo) 55:09 min., 2. Pejsar (Tri SKI Karlovy Vary) -27, 3. Michal Daněk -32, 4. Martin Krňávek (oba Olympo team) -46, 5. Orlický (SR) -54, 6. Brynda (Labe Tri Club) -57. Ženy: 1. Jiroušková (Atex Tufo) 1:03:03, 2. Vodičková (TJ Bižuterie Jablonec) -54, 3. Nováková (TTK Slavia VŠ Plzeň) -1:53.

TONGYEONG – výsledky, ženy: 1. Caveová (Brit.) 2:00:19, 2. Taylorová (Austr.) -44, 3. Savegeová (Kan.) -55, 4. Luxfordová (Austr.) -2:08, 5. Vendula Frintová -2:31, 6. Lenka Radová (obě Olympo team) -2:36. Muži: 1. Gaag (Kaz.) 1:50:27 hod., 2. Quirk (Austr.) -1, 3. Wealing (USA), 4. Gomez (Šp.) oba -7, 5. Thompson (Austr.) -21, 6. Gluščenko (Ukr.) -51.