Mezi názorovými proudy došlo skoro k dohodě

24.06.2003 -
v pondělí došlo k jednání dvou názorových proudů v triatlonovém hnutí. Dohodli jsme se na kompromisním řešení, které mělo být završeno vydáním společného komuniké. Po emailových konzultacích při hledání všem přijatelné verze však jeho konečnou verzi Jiří Horký, Michal Slabej a Jiří Chaloupka odmítli podepsat. Z tohoto důvodu, že nedošlo ke všeobecné dohodě, odvolal podpis i Karel Charvát. (rada ČSTT)
Vážení příznivci triatlonu,
v pondělí došlo k jednání dvou názorových proudů v triatlonovém hnutí. Dohodli jsme se na kompromisním řešení, které mělo být završeno vydáním společného komuniké. Po emailových konzultacích při hledání všem přijatelné verze však jeho konečnou verzi Jiří Horký, Michal Slabej a Jiří Chaloupka odmítli podepsat. Z tohoto důvodu, že nedošlo ke všeobecné dohodě, odvolal podpis i Karel Charvát.

My ostatní účastníci schůzky se domníváme, že je to velká škoda, protože dohoda byla velmi blízko.
Proto si vám dovolujeme předložit naši verzi, která podle našeho názoru mohla naladit konstruktivnější pole pro páteční jednání.

 Vážení přiznivci triatlonu, členové Českého svazu triatlonu, 
vzhledem k závažnému vývoji na domácí scéně, hrozící rozkolem, který by přinesl našemu sportu nedozírné následky (v krajním případě až zablokování veškeré činnosti svazu i veškerých finančních toků), jsme se my, zástupci dvou protichůdných názorových proudů, sešli k hledání společného východiska. Výsledkem našeho pondělního tříhodinového jednání je následující návrh, který společně předkládáme. 


Na pátek svolané setkání jako mimořádná valná hromada (dále MVH) zvolí nové prozatímní vedení, zahrnující obě názorové skupiny, které dovede svaz k řádné podzimní valné hromadě tak, aby byly zachovány kvalitní závodní podmínky pro závodníky, především pro reprezentanty. Všichni zúčastnění pořadatelé se tedy zavazují uspořádat následující závody Českého poháru podle uzavřených smluv s Českým svazem triatlonu a doporučují tak učinit i ostatním.

 
Vzhledem k zachování kontinuity a snahy o vyváženost dalšího vývoje navrhujeme provést volbu tak, že ze současného vedení svazu odstoupí tři ze sedmi členů Rady, kteří budou nahrazeni osobami zvolenými na páteční mimořádné valné hromadě. O větším počtu změn v Radě bude MVH jednat pouze v případě dobrovolného odstoupení stávajících členů. Současné vedení pak akceptuje páteční MVH, přestože byla podle jeho právního rozkladu svolána neplatně a vzhledem k programu závodů a konci školního roku ve zcela nevhodném termínu.

V čele pracovního předsednictva bude "neutrální", oběma stranami přijatelná osoba, do počtu tří navrhne každá strana jednoho svého zástupce.

Věříme, že tato dohoda a návrh základního scénáře MVH přispěje k uklidnění situace. 

My, níže podepsaní, bychom byli rádi, kdybyste všichni vy, účastníci páteční MVH, přijali náš návrh za vlastní a přispěli tak k nalezení společeného konsensu, respektovaného celým triatlonovým hnutím.

Karel Hotový st.
Jiří Suchý, předseda ČSTT
Martin Dvořák, člen VV ČSTT
Rudolf Slaba, člen VV ČSTT
Tomáš Nohejl, člen Rady ČSTT Václav Mastný

Hodnocení:
Přečteno 47x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
3.8.20ČESKÉ TITULY V DLOUHÉM TRIATLONU ZÍSKALI REKORDNÍ ŘENČ A KŘIVÁNKOVÁ
1.8.20XTERRA ČESKÝ POHÁR ZAVEDE TRIATLONISTY DO MOSTU
29.7.20Švýcarský Gigathlon bude letos jen v Česku. V Mělníce a okolí
27.7.20Grebík ovládl potřetí Valachy Man, Wohl prodlužuje vítěznou sérii v Pardubicích.
23.7.20Nová výzva pro hobby sportovce i vrchol sezony pro triatlonisty
22.7.20Jubilejní Valachy Man je už tento víkend, místa ve startovní listině ještě jsou
21.7.20Mým hnacím motorem je vystoupení z komfortní zóny, říká Jan Hrubý
20.7.20Triatlon Babice, Hulmen Triatlon nebo Welzlův kvadriatlon
13.7.20Je to pro mě neskutečný pocit zadostiučinění, říká Pavel Wohl
10.7.20Přes zimu jsem se věnoval sprintům a vyplatilo se, říká Jan Volár