ME 2003 Karlovy Vary: Raňa, Ospalý, Krňávek

22.06.2003 -
Mistrovský titul si včera z Karlových Varů odvezl španělský favorit Ivan Raňa, české barvy na stupních vítězů velmi úspěšně zastoupili Filip Ospalý a Martin Krňávek. Po plavecké části se proti očekávání startovní pole moc neroztrhalo. V přírodním koupališti Rolava se plavala tradiční trať okolo ostrůvku s dvěma vylézáním a přeběhem mezi štrúdlem diváků. První z vody vylézal Estonec Albert Marko. Za ním uřadující mistr světa Ivan Raňa. Nechyběli Ospalý, Daněk a s malinkým odstupem Martin Krňávek,
Mistrovský titul si včera z Karlových Varů odvezl španělský favorit Ivan Raňa, české barvy na stupních vítězů velmi úspěšně zastoupili Filip Ospalý a Martin Krňávek.


Po plavecké části se proti očekávání startovní pole moc neroztrhalo. V přírodním koupališti Rolava se plavala tradiční trať okolo ostrůvku s dvěma vylézáním a přeběhem mezi štrúdlem diváků. První z vody vylézal Estonec Albert Marko. Za ním uřadující mistr světa Ivan Raňa.
 


Nechyběli Ospalý, Daněk a s malinkým odstupem Martin Krňávek, který se však ještě do prvního 22 členného cyklistického balíku vešel. Překvapivě v prvním balíku chyběli Němec Stephan Vuckovic, štříbrný medajlista z Olympijských her, Andryj Glushchenko z Ukrajiny a Tim Don z Velké Británie. Tempo na špici udávali převážně Španělé, Ospalý s Krňávkem jezdili v závětří balíku. Ostrému tempu  nestačil Michal Daněk a asi v polovině cyklistiky propadl do další skupiny.
 

 
Do druhého depa dojela velká skupina která kilometr před koncem řádně ožila. Nejlepším cyklistickým sprinteren se ukázal Ivan Řana. Z kola slézal jako první a v depu navíc získal náskok několika desítek metrů. Tento náskok si v běhu udržel až do cíle.
 
 
Ospalý vybíhal na páté pozici tesně za Martinem Krňávkem, ale rychle se propracoval na druhou příčku za Raňu.
 
 
Martin Krňávek se rozbíhal oněco pomaleji. Na šestém kilometru vystupňoval tempo a dostihl tak Henninga, Riederera a Ameye a v cílové rovince měl nejvíce sil.
Ospalý byl po doběhu velmi spokojen, děkoval divákům za skvělou atmosféru, litoval jen, že kopce nebyly delší, zdálo se mu, že v kopci Raňu dohání. Stejně spokojený byl i Krňávek, který si evropskou medaili užíval po dlouhých čtyřech letech.
Hodnocení:
Přečteno 67x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
3.8.20ČESKÉ TITULY V DLOUHÉM TRIATLONU ZÍSKALI REKORDNÍ ŘENČ A KŘIVÁNKOVÁ
1.8.20XTERRA ČESKÝ POHÁR ZAVEDE TRIATLONISTY DO MOSTU
29.7.20Švýcarský Gigathlon bude letos jen v Česku. V Mělníce a okolí
27.7.20Grebík ovládl potřetí Valachy Man, Wohl prodlužuje vítěznou sérii v Pardubicích.
23.7.20Nová výzva pro hobby sportovce i vrchol sezony pro triatlonisty
22.7.20Jubilejní Valachy Man je už tento víkend, místa ve startovní listině ještě jsou
21.7.20Mým hnacím motorem je vystoupení z komfortní zóny, říká Jan Hrubý
20.7.20Triatlon Babice, Hulmen Triatlon nebo Welzlův kvadriatlon
13.7.20Je to pro mě neskutečný pocit zadostiučinění, říká Pavel Wohl
10.7.20Přes zimu jsem se věnoval sprintům a vyplatilo se, říká Jan Volár