Triatlon má nové vedení.

27.04.2003 -
PRAHA - Nečekanou změnu ve vedení Českého svazu triatlonu přinesla sobotní valná hromada, která po celodenním bouřlivém jednání skončila až pozdě večer. Delegáti odvolali z funkce předsedu Pavla Kořána, který stál v čele svazu od rozdělení federace v roce 1993. Jeho nástupcem byl zvolen sedmadvacetiletý Jiří Suchý. Nové složení, v němž by měly pracovat příští čtyři roky, mají také rada a výkonný výbor svazu
PRAHA - Nečekanou změnu ve vedení Českého svazu triatlonu přinesla sobotní valná hromada, která po celodenním bouřlivém jednání skončila až pozdě večer. Delegáti odvolali z funkce předsedu Pavla Kořána, který stál v čele svazu od rozdělení federace v roce 1993. Jeho nástupcem byl zvolen sedmadvacetiletý Jiří Suchý. Nové složení, v němž by měly pracovat příští čtyři roky, mají také rada a výkonný výbor svazu.

Podle dosavadních představitelů svazu mělo jednání vedené dosazeným pracovním předsednictvem řadu procedurálních chyb. Někteří účastníci valné hromady se dokonce vyjádřili v tom smyslu, že by mohla mít dohru u soudu.

Valná hromada, které se zúčastnilo zhruba 70 delegátů, trvala přes deset hodin. Přestože původně nebyla volební, nakonec odvolala vedení svazu, trochu paradoxně po nejúspěšnější sezoně v historii českého triatlonu.

Podle mého soudu dokázalo minulé vedení přesvědčit málo lidí, že to dělalo dobře, řekl nový místopředseda svazu Martin Dvořák, bývalý úspěšný závodník a někdejší reprezentační trenér. V tuto chvíli nechci tvrdit, že přijdou zásadní změny. Vzhledem k závodníkům by se nemělo měnit nic, na svých místech by měli zůstat koordinátoři reprezentačních družstev. Navenek by změn mělo být co nejméně. Jiná by měla být především celková atmosféra, dodal Dvořák, který si přeje hlavně uklidnění situace.

Český triatlon zaznamenal v posledních letech výrazný vzestup. Na bronzovou medaili Jana Řehuly na olympiádě v Sydney navázal v roce 2001 Filip Ospalý titulem mistra Evropy a loni získal na kontinentálním šampionátu stříbro. Další reprezentant Martin Krňávek se dlouhodobě drží v popředí světového žebříčku. Svaz v současnosti registruje asi 240 klubů a 3700 členů.

Nové vedení ČSTT
Předseda:
PhDr. Jiří Suchý
Výkonný výbor:
Martin Dvořák, Rudolf Slaba, Stanislav Sojka, Pavel Valenta
Rada:
Martin Hotový, Tomáš Nohejl
Hodnocení:
Přečteno 89x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
25.9.20CZECHMAN Triatlon bude! Závodníci půjdou na start ve vlnách
23.9.20UltraVabroušek překonal světový rekord
20.9.20DUATLONOVÉ DÉJÀ VU: TITULY MAJÍ POLÁČKOVÁ A BEDNARSKÝ
20.9.20SUPERSPRINT TRIATLON ZLÍN ZAKONČIL POHÁROVOU SÉRII. ATRAKTIVNÍ ZÁVOD OVLÁDLI GREBÍK A HRUŠKOVÁ
19.9.20Všem obhajobám na světovém Gigathlonu aplaudoval Mělník
18.9.20S druhým místem jsem moc spokojený, říká Tomáš Řenč po Doksyrace
14.9.20KŘIVÁNKOVÁ DÁL VLÁDNE CZECHMAN TOUR. VYHRÁLA I DOKSYRACE
14.9.20Světový pohár v Karlových Varech ozářily triatlonové superhvězdy! Zvítězili Francouz Vincent Luis a Bermuďanka Flora Duffyová
14.9.20Český pohár ovládli ve Varech Grabmüllerová a Belgičan Matthys
10.9.20Na Světový pohár míří do Karlových Varů triatlonové superhvězdy