Českou výpravu zachránil 4.místem Krňávek.

25.06.2006 -
Do francouzského Autunu, dějiště letošního ME, odjížděla česká reprezentace s jasným cílem. NEZKLAMAT! Tento cíl zachránil Martin Krňávěk skvělým 4.místem, který se na nástrahy závodu dokázal výborně připravit. Od medaile ho dělilo pouhých 12 vteřin. Ospalý dokončil až na 32.místě.
František Kubínek měl před startem závodu juniorů dokonce medailové ambice a právem. Avšak okolnosti způsobili, že vše bylo jinak. Česká výprava se do dějiště přesouvala ve čtvrtek a pro závodníka není ideální, když den před startem stráví 12 hodin v neklimatizovaném autu. Navíc byli ubytování 40 km od dějiště ME. Jak nám potvrdil jeho trenér Tomáš Klíma, necítil se prostě na 100%, a proto skončil až 36. místě. Petr Soukup závod nedokončil kvůli defektu. V juniorkách skončila Vašinová 22. a Kalabusová 37. Obě dvě slušně zaplavali, ale s náročností cyklistické části se lépe vypořádala Vašinová.

V závodu žen měla česká výprava medailové ambicemi v podobě Venduly Frintové. Na start se postavilo 46 závodnic. Po úvodní pranici se do čela propracovala Eva Nováková a do druhého kola skákal na prvním místě. První pozic uhájila i po 1500m, když vylézala takřka společně Jassicou Harrissoon a Fernandesovou v čase 20:12. Lenka Radová 20:56, Anna Šupinová 21:00, Radka Vodičková 22:34, Vendula Frintová 22:28,

Na kole se po dvou okruzích objevila sama Fernandesova. Záhy byla dojeta třemi závodnicemi. Avšak v posledním okruhu pronásledující balík tento náskok dokázal smazat a pole se sjelo do početného balíku. V tom nebyla ani jedna z českých závodnic. Navíc cyklistickou část nedokončila Frintová, Radová a Šupinová a bylo jasné, že ženský závod bude bez mediale. „Cyklistický okruh byl pro ně hodně náročný,“ komentoval upřímně Jiří Seidl pro ČTK.

Nejcennějšího kovu se dočkala fenomenální Portugalka Fernandesová. Druhá byla přemožitelka Venduly Frintové v JARu Anja Ditmer a třetí skončila Italka Nadia Cortassa. Vodičková doběhla na 25.místě a Nováková 31.

I od závodu mužů čekala česká triatlonová veřejnost medaili. Ta však jen těsně unikla nikoliv Ospalému, ale Krňávkovi. Avšak nepředbíhejme!

Z vody se vynořil jako první trojílístek závodníků Belaubre, Petzold a Poulat časem 18:18. Ihned za nimi vylézalo pohromadě okolo 25 závodníků. Martin Krňávkem v této skupině nechyběl a skvělý čas 18:25 to jen dokumentuje. Plavání totálně nevyšlo Ospalému a 19:51 mluví za vše. Ostatní čeští závodnici Přemek Švarc 18:46, Martin Pejsar 20:52, Petr Bureš 20:54

Asi v polovině cyklistické části se na čele utvořil cyklistický balík s 30-ti muži, ve kterém nechyběli Ospalý ani Krňávek. Prvně jmenovaného znovu po 14-ti dnech potkal defekt a na běžeckou trať vbíhal mezi posledními z početného balíku.

Po 5-ti běžeckých kilometrech byla ve předu skupinka ve složení Raňa, Fleureton a Belaubre. Za nimi s 20 sekundovou ztrátou De Gasperi, Johns a Riederer. Na 7,5 kilometru bylo pořadí následující. První suverénně Belaubre 100m před Fleuretonem. Za ním  skupina Raňa, Jones, Gomez a náš Krňávek. Záhy ze závodu odstoupil jeden z favoritů Ivan Raňa, který podlehl  vysokému tempu. Francouz Belaubre nakonec svůj náskok navýšil na 27 vteřin a obhájil loňský titul mistra Evropy před druhým taktéž Francouzem Fleuretona, který mimochodem jezdí i Xterru. Třetí skončil Brit Johns a nepopulární čtvrté místo se ztrátou 12 sekund na medaily připadlo Martinu Krňávkovi. „Na běhu to dnes Filipovi nešlo,“ komentoval Jiří Seidl konečné 32.místo. Ostatní se umístili následovně 35.Bureš, 35.Pejsar a 47. Švarc

posudtě sami jak strmé kopce museli závodnici zdolat. Na tuto náročnou
trať doplatili především ženy. Nedokončilo ji 14 závodnic

Martin Krňávek přibližně na sedmém kilometru ještě živil naději na medaili....Netrvalo
dlouho a Raňa ze závodu odstoupil. Z této fotky se zdá, že neptraně ztrácí Brit Johns,
který nakonec připravil Krnoše o medaili!