Best of v podání českých závodníků

18.12.2013 -
Poslední ze seriálu best of se tentokrát zaměřilo na vystoupení českých závodníků na mezinárodním poli.

Filip Ospalý

Bývalý olympionik a vicemistr světa v polovičním ironmanu z roku 2010 letos debutoval na dlouhých tratích – a vedl si více než úspěšně. Na Ironman Florida obsadil třetí místo v novém českém maximu (7:58,44).

Vendula Frintová

Dlouholetá česká reprezentantka v olympijském triatlonu se letos předvedla ve velmi kvalitní formě na Mistrovství Evropy – zde brala bronzovou příčku.

Lucie Zelenková

Lucie se dlouho snažila prolomit magickou hranici devíti hodin na ironmanu. Letos se ji to konečně podařilo na Challenge Barcelona (8:57,49), čímž si splnila dlouholetý sen. V Barceloně brala druhé místo mezi ženami, kde podlehla pouze Evě Wutti z Rakouska.

Petr Vabroušek

Škoda psát, co Petr Vabroušek v posledních letech předvádí. Je to naprostý fenomén, který nemá ve světě obdoby. Petr zvládl neskutečnou šňůru závodů, které šly po týdnu za sebou: Otrokovice-Klagenfurt-Bigman-Roth-Zurich-Slovakman, kromě toho startoval na dalších Ironmanech (Eilat, Melbourne, Afrika, Taiwan, Brasil, Japan, Hawaii) Prakticky všude bere umístění v Top Ten. Další husarský kousek předvedl na extrémním Ice Marathonu, kde ovládl jak maraton, tak běh na 100km.

Lenka Králová

Úspěšná triatlonistka a běžkyně zkraje sezóny zaběhla v Praze maratón hluboko pod 3 hodiny (2:53). Na své premiéře na dlouhých tratích obsadila v německém Kolíně nad Rýnem druhé místo mezi ženami v rychlém čase 9:30.

Radka Vodičková

Radka Vodičková úspěšně závodí napříč světem. Momentálně drží druhé místo v prestižním americkém seriálu REV3. Sezónu zakončila druhým místem na Challenge Laguna  Phuket, kde podlehla pouze Melisse Hauschildt.

Jana Richtrová

Češka žijící v Americe na sebe upozornila svým výkonem na Ironman Cozumel, kde vyhrála nejen svojí věkovou kategorii, ale byla první ženou mezi amatérkami. Navíc zaznamenala nejlepší ženský cyklistický čas dne jak v kategorii AG, tak i žen profesionálek.