Kvůli ledové vodě byl Žďárský triatlon změněn na duatlon

15.06.2009 -
Kdo se těšil na triatlon do Ždáru, musel být po příjezdu zklamán. Teplota voda na Velkém Dářku klesla pod 14 st. Celsia a pořadatele museli být nuceni triatlon změnit na duatlon. V závodě zvítězil František Kubínek.
Žďárský triatlon je zařazen do populární Kepák triatlonové ligy a těší se velkému zájmu obyčejných smrtelníků.

Závod se pro letošek z Pilské nádrže přesunul z důvodu rozkopané silnice na Velké Dářko. Změna to byla příjemná, neboť všude kolem jsou krásné lesy a na trati kola čekal na závodníků zbrusu nový asfalt.

Na pořadatelích i na závodnicích bylo vidět zklamávání, že plaveckou část nahradí úvodní 5km běh.  Někteří to nesli velice nelibě, ale pravidla hovoří jasně a závod se tak uskutečnil na tratích 5-22-2,5. Pořadatelé doufají, že k této nucené změně došlo v historii Žďárského triatlonu naposledy.

Na startu panovala velice uvolněná atmosféra a přenesla se i do samotného závodu. Po výstřelu se nikdo z adeptů na pódium nechtěl starat o tempo.

Kdo by čekal aktivitu od Kubínka, největšího favorita závodu, musel být zklamán. Aby se nevyklusávalo, tak o tempo se staral autor těchto řádku Lukáš Slatinský, občas mu na špici vypomohl Zbyněk Pospíchal, který však měl k tomuto kroku další důvod. Pyšnil se novými závodními boty a nechtěl si je umazat od bláta :-)

Po úvodním  5-ti kilometrovém běhu a po bleskurychlém depu se na špici závodu usadila čtveřice závodníků Kubínek, Hirt, Zbyněk Pospíchal a Slatinský. Po 5 kilometrech byli dojeti Vladímírem Pospíchalem a Michalem Urbánkem.  Za nimi se vykrystalizovaly další cyklistické balíky. Opět si velice aktivně počínal vynikající cyklista Lukáš Hirt a sympaticky i Zbyněk Pospíchal. Jejich cyklistická forma před ME K23, které se uskuteční v sobotu, je parádní.

V posledním mírném stoupání nastoupil Lukáš Hirt do úniku. Jeho nástup zachytil s bravurou Zbyněk Pospíchal a s menším zaváháním i Kubínek. Slatinský a Vláďou Posíchalem dojeli do depa s nepatrným odstupem.

Kubínek na závěrečný běh vybíhal jako první a v cíli si doběhl pro vítězství. Za jeho zády se odehrával souboj o druhé místo mezi Hirtem a Z. Pospíchalem. Úspěšnější byl nakonec prvně jmenovaný. Jako čtvrtý dokončil Slatinský a pátý překvapivě Michal Urbánek.

Na startu žen byla pouze osmička závodnic a způsobem start cíl zvítězila závodnice EKOL týmu Vykoukalová Simona před Nepejchalovou Ivanou a Haluzovou Veronikou.