MS v kvadriatlonu, Sedlčany, junioří a štafety

17.08.2006 -
Krátké poohlédnutí z průběhu závodu dorostu, juniorů a štafet MS v kvadriatlonu na tratích 0,75-5-20-5 nám zaslal Jan Drobný. Hodinu a půl po odstartování hlavního závodu v kvadriatlonu zazněl výstřel pro dorostence, juniory a štafety. Čelo plavecké části patřilo dle očekávání štafetám.

Nejlépe zvládl plaveckou část Tomáš Pilík z DA-BA Teamu následovaný Pavlem Patákem (PROGRESS Team). S nepatrným odstupem vylézal z vody člen favorizované jablonecké štafety.

Po pěti kilometrech na kajaku měla štafeta DA-BA Teamu zhruba půlminutový náskok. Na sedlčanskou štafetu „Hermelínů“. S cyklistickou částí se nejrychleji popral Michal Koubík, který jako jediný zajel čas pod půl hodiny, což rozhodlo o 1. místě v závodu štafet pro PROGRESS Team. Jan Francke na cyklistické části oživil naději jablonecké čtyřky. Jeho mladší bratr Michal se pak nejrychlejším během probojoval na konečné 2 místo. Třetí skončili domácí „Hermelíni“.

V závodu dorostu a juniorů, který byl zároveň MS těchto kategorií. S velkým náskokem zvítězil junior Martin Hrubáček ze Slavie Trenčín. Více jak sedm minut po něm doběhl do cíle Miroslav Skorka ze stejného oddílu. Třetí v absolutním pořadí a prvním dorostencem, který protnul cílovou pásku byl Martin Richter z KVS Praha. Skvělý výkon předvedla dorostenka Mirka Víchová z TJ Kajak Děčín, která obsadila 4. místo v absolutním pořadí.

Závodíci z Jihoafrické republiky. Ležíce Václav Marek

k závodu štafet odstartovalo 8 týmů, složených i z reprezentantů triatlonu i dalších sportovních odvětví

Vítězné štafetě Progress týmu skvělým plaváním pomohl Pavel Paták

kajakář Jarda Opavský dělal, co mohl, zvlášť s nefungujícím kormidlem. I proto se propadl z čela na třetí místo.

Ztrátu pak ale zlikvidoval vynikající cyklista Michal Koubík. (v levo), Ondřej Čarňanský (v pravo)

Stupně vítězů: Štafeta Progress team ve složení Pavel Paták (plavání), Jarda Opavský (kajak), Michal Koubík (kolo) a Ondřej Čarňanský (běh) si kromě poháru odvezla i finanční prémii 5 tisíc Kč.