Spokojenost zákazníků je pro mě hnacím motorem, říká Martin Vítek, šéf prodejny LBS sport

30.09.2016 -
V pražských Holešovicích dolaďují stavební detaily nové prodejny firmy LBS sport, která nabízí prvotřídní značky sortimentu pro triatlonisty, běžkaře, cyklisty nebo běžce. Vlajkovou lodí je kanadská značka kol Argon 18, kterou sedlá Craig Alexander či Filip Ospalý. O nabídce a dalších plánech jsme si povídali se šéfem firmy Martinem Vítkem.

Ve vaší prodejně máte hodně sortimentu pro triatlonisty. Jaký máš vztah k tomuto sportu ty osobně?

Triatlonu jsem věnoval mnoho let svého života. V roce 1993 založil můj otec triatlonový oddíl TT centrum Praha, kde jsme s o tři roky mladším bratrem Tomášem trénovali a závodili. Bratr byl lepší než já, zatímco já byl spíše tréninkový typ, jemu se daleko víc dařilo na závodech. Dotáhli to až ke čtvrtému místu na ME v týmech. V roce 2003 jsem toho nechal, dal si pár let pauzu, ale pak se k triatlonu ještě vrátil. Plavecká forma se vrací rychle, rád jezdím hodně na kole, nejslabší je to teď s během.

Co bylo důvodem ukončení kariéry vrcholového triatlonisty?

V roce 2003 jsem prodělal při závodě v Rakousku během cyklistiky infarkt. V Českých Budějovicích mě operovali a já plno věcí přehodnotil. Za finance z pojistky jsem začal podnikat a otevřel si obchod pro běžkaře.


Jak vzpomínáš na toto období?

Když na to pohlížím teď zpětně, asi bych si plno věcí daleko víc rozmyslel. Byl to hodně „pankový“ a celkem riskantní, ale nějak se to rozjelo. V té době naštěstí nebyla taková konkurence, Radim Nyč měl obchod v Liberci, ale v Praze toho bylo celkem málo. Měl jsem otevřeno od října do dubna. V létě jsem objížděl windsurfingové akce, což mě hodně bavilo.

Jak to pokračovalo?

V roce 2009 jsme obchod zvětšili, přijal jsem i další kolegy, ale pořád jsme se orientovali jen na běžkařský sport. Pro velkou změnu v podobě rozšíření sortimentu i o letní sporty jsme se rozhodli v roce 2013 a domluvili se na spolupráci s cyklistickou značkou BMC. Pak přišla první hodně negativní podnikatelská zkušenost a došlo k další změně. Na veletrhu Eurobike jsme se setkali s Kristiánem Hynkem z Future Cycling, padli jsme si do noty a domluvili se na spolupráci kolem dovozu kanadské značky Argon 18.

Kdo ze známých osobností domácího a světového triatlonu a cyklistiky sedlá tuto značku?

Mezi naše výborné ambasadory patří hvězda českého triatlonu Filip Ospalý. Nově na tomto kole jezdí i Michal Daněk (2. místo na Czechmanovi) nebo přední česká triatlonistka Lenka Králová. Ze špičkových triatlonistů je to Španěl Ivan Raňa, Graig Alexander, Terenzo Bozzone  a od příští profi cyklistické sezóny i Pro tur team Astana, která  podepsala s Argonem 18  smlouvu na dva roky.Z menších sklepních prostor se stala velká prostorná prodejna. ..

Rozšíření řeším celkem dlouhou dobu, ale pořád jsem se nemohl rozhoupat. Až vloni, kdy odešel nájemce tady z prvního patra Na Maninách, jsem se rozhodnul. Vlastní přestavbě předcházela téměř roční architektonická studie, vlastní práce začaly letos v únoru a teď už je všechno téměř hotovo. Máme mnoho stálých i nových zajímavých zákazníků, kterých si velice vážíme a chtěli jsme pro ně vybudovat důstojné a příjemné prostředí pro vzájemné setkávání. Spokojenost našich zákazníků je pro mě hnacím motorem a motivací do dalších let. 

Co všechno nabízíte?

Zůstáváme u běžkařského sportu a myslím, že můžeme zákazníkům nabídnout prvotřídní servis v nabídce zboží i služby kolem lyží. Kromě zmiňovaných triatlonových a silničních speciálů značky Argon 18, máme v nabídce Bianchi a znovu BMC. V rámci servisu a ideálního nastavení vhodného posedu na kole využíváme skvělý německý softwarový program CRM body scanning. S Kristiánem Hynkem chystáme další novinky parádního materiálu pro cyklisty od 3T cycling, Carbon Ti, Alchemist  bikes a několika dalších. Z běžeckého sortimentu máme značky On, Zoot a Salomon. 

Plánujete slavnostní otevření prodejny?

Ano. 13.10. (datum narození mých dvojčat, 13. sezona LBS sportu) bude slavnostní akce tady v prodejně za účasti Filipa Ospalého, Michala Daňka, Kristiana Hynka, skifařek z OH v Riu a dalších. S rozšířením prostor mám v hlavě mnoho skvělých nápadů, které se mi doufám bude dařit postupně realizovat. 

www.lbs-sport.cz


Hodnocení:
Přečteno 594x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
3.8.20ČESKÉ TITULY V DLOUHÉM TRIATLONU ZÍSKALI REKORDNÍ ŘENČ A KŘIVÁNKOVÁ
1.8.20XTERRA ČESKÝ POHÁR ZAVEDE TRIATLONISTY DO MOSTU
29.7.20Švýcarský Gigathlon bude letos jen v Česku. V Mělníce a okolí
27.7.20Grebík ovládl potřetí Valachy Man, Wohl prodlužuje vítěznou sérii v Pardubicích.
23.7.20Nová výzva pro hobby sportovce i vrchol sezony pro triatlonisty
22.7.20Jubilejní Valachy Man je už tento víkend, místa ve startovní listině ještě jsou
21.7.20Mým hnacím motorem je vystoupení z komfortní zóny, říká Jan Hrubý
20.7.20Triatlon Babice, Hulmen Triatlon nebo Welzlův kvadriatlon
13.7.20Je to pro mě neskutečný pocit zadostiučinění, říká Pavel Wohl
10.7.20Přes zimu jsem se věnoval sprintům a vyplatilo se, říká Jan Volár