V sobotu odstartuje republikový šampionát v dlouhém triatlonu Klimatex-Tufo Moraviaman

16.06.2016 -
Třetí díl Ford Czechman Tour obstará tento víkend železňácký Moraviaman. V sobotu ráno se několik stovek triatlonistů ponoří do vod otrokovického Štěrkoviště, aby změřily své síly v boji o tituly republikových šampionů.

První ročník Moraviamana se jel v roce 2002, od té doby se koná každý rok bez přerušení. Jde o jeden z nemnoha závodů na ironmanské distanci u nás. „Tento závod beru jako jeden z vrcholů sezony. Na Czechmanovi jsem si dal jen štafetu, minulý víkend jsem otestoval rychlost na olympijské vzdálenosti v Plzni. Do Otrokovic se moc těším,“ říká před startem jeden z favoritů, rokycanský triatlonista Jan Šneberger. Společně s dalšími adepty na medailové posty, mezi které patří Jan Oppolzer, Lukáš Slatinský nebo Lukáš Krpec, se budou snažit sesadit z trůnu mnohaletého vládce tuzemských železňáků Petra Vabrouška. Ten na svém webovém portále vyhlásil útok na již třináctý titul republikového šampiona v dlouhém triatlonu. Letos má za sebou saharský maraton a Moraviaman bude jeho pátým letošním závodem na ironmanské vzdálenosti.V ženské části startovního pole je největší favoritkou českobudějovická železná žena Petra Krejčová, která se do triatlonu vrátila po těžkém zranění z pádu z kola. Vloni zajela skvělý výsledek na havajském mistrovství světa, před dvěma týdny se vešla do první desítky mezi profesionálkami na těžkém Ironman Nice. „Dva týdny po MČR v Otrokovicích mám  v plánu Ironman ve Frankfurtu a za další dva týdny v Curychu. Bude to zajímavé,“ mluví o svých závodních plánech jihočeská triatlonistka. Cestu za vítězstvím na Moraviamanovi jí bude chtít zkomplikovat šampionka z „půlky“ na Czechmanovi Simona Křivánková. Trio favoritek doplní Lenka Králová z Etriatlon Team, která se po zvažování účasti rozhodla postavit na start.

Start závodu je v sobotu ráno, prezentace a rozprava k závodu již v pátek večer. Kdo si nevěří na absolvování celé porce ironmanských kilometrů, může závodit ve štafetě. Více informací na www.moraviaman.cz a www.czechtriseries.cz

Hodnocení:
Přečteno 1112x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně
27.9.21Drsná trať Čechy nezlomila. Dva jsou na ME v terénním triatlonu v elitní desítce
19.9.21Na žamberském duatlonu se stali mistry Soukup a Mitisková
16.9.21Potvrdil jsem si, že moje výkonnost stále stoupá, říká Tomáš Řenč po MS v dlouhém triatlonu
7.9.21Mám teď motivaci to nezabalit a trénovat dál, říká vítěz Pilmana
2.9.21Je super být mezi lidmi, co jsou stejní blázni, říká Jiří Prášek
1.9.21Česká a švýcarská radost zn.: Giagathlon. A co bude dál?