V Plzni se od pátku do neděle koná triatlonový festival. Pro reprezentanty i triatlonové nováčky

10.06.2016 -
Závod na olympijské distanci v areálu Bolevák odstartuje prvním dílem seriál závodů Českého poháru, který se do západočeské metropole vrací po několika letech. Za projektem triatlonových klání na mnoha tratích pro různé výkonnostní a věkové kategorie stojí olympijský medailista a současný trenér národní triatlonové reprezentace Jan Řehula. Připraven je bohatý doprovodný program.

„Hlavním tahákem je bezesporu Mistrovství České republiky akademiků, které budou přímou kvalifikací na akademické MS ve francouzském Nyonu. Jsme také rádi, že k nám můžeme pozvat triatlonové nadšence, kteří si mohou zazávodit na trati, která jim sedne,“ říká ředitel závodu Jan Řehula. Do Plzně se chystá celá řada zvučných jmen tuzemských triatlonistů, z nichž má určitě největší ambice za neúčasti Jana Čelůstky Přemysl Švarc, na medailové posty pomýšlí i František Linduška, Jan Volár, aquatlonový šampion z brněnského Ekol Team Jiří Kalus, nebo Štěpán Krátký. „Je to pro mě jeden z vrcholů sezony, rád bych se nominoval na šampionát do Francie,“ uvádí Krátký. V ženském startovním poli budou o přední příčky bojovat Romana Gajdošová, Linda Vítová, Tereza Skuhrová, Jana Jiroušková a další triatlonistky. Pro závodníky Age group je tento závod mistrovstvím republiky.Organizátoři se soustředí nejen na nominační a mistrovský závod, ale rádi by dali prostor i širší sportovní veřejnosti. Je zde ideální možnost si triatlon zkusit poprvé. Od pátku do neděle bude probíhat u Boleveckého rybníka triatlonový festival. Jsou připraveny závody dětských kategorií, Tomáš Slavata zde organizuje další z dílů své triatlonové tour pro děti z dětských domovů. Na pláži u rybníka rozhýbe v pátek večer účastníky tanečními rytmy brazilská formace Muertamente, v sobotu se bude tančit samba. V neděli si můžete přijít vyzkoušet terénní triatlon na velmi přijatelných distancích, opět ideální pro sportovní nadšence a začátečníky, nejen vrcholové triatlonisty.

„Naším cílem je přitáhnou k triatlonu co nejvíc sportovců z řad širší sportovní veřejnosti,“ zve na místo činu ředitel Jan Řehula.


Podrobné informace o této ojedinělé triatlonové akci najdete na www.triatlonplzen.cz.

Hodnocení:
Přečteno 920x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
15.1.21VITAR sport posiluje: k Enervitu přibral i Royal Bay
18.12.20Příští rok si vyzkouším, jak chutná Ironman, říká král triatlonu
14.12.20Koruna pro Krále triatlonu má nového majitele. Triatlonistou sezony je Lukáš Kočař!
13.12.20Co najdete, když otevřete šatník sportovkyně? Kultovní značky, které musíte mít!
11.12.20V téhle divné době mi chybí parta závoďáků, říká Michal Piloušek
9.12.20Český triatlon vstoupí do roku 2021 s novou tváří
2.12.20Naše šance pro účast na OH v Tokiu vede přes štafety, říká kouč repre Lukáš Vrobel
29.11.20Zuzana Bartasová: Soutěživá jsem hodně, nikdy jsem nedokázala jít na závod s tím, že si ho jdu jen užít
20.11.20Pestrost je ideální koření motivace, říká Jan Šneberger
19.11.20Ironman dream