Zkuste si výzvu, co tu ještě nebyla. Gigathlon Czech Republic - v září na Lipně

1.04.2016 -
Multisportovní výzva zvaná Gigathlon Czech Republic má svou kolébku ve Švýcarsku, kde vznikla před 15 lety a každý rok se na start postaví několik tisícovek sportovců. Jedná se o spojení pěti disciplín - plavání, horské kolo, silniční kolo, běh a inline brusle. Česko získalo licenci a první zářijový víkend se uskuteční premiéra na Lipně. Zajímavá možnost zpestření pro triatlonisty.

„Jedná se o dvoudenní závod, účastníci se můžou rozhodnout, jestli si dají porce kilometrů sami, ve dvojici (smíšený pár) nebo v pětičlenném týmu,“ říká ředitel závodu triatlonista Jirka Souček. Sobotní program začíná na bruslích (24km), následuje 83 kilometrů v sedle silničního kola (skoro 1500 výškových metrů), něco přes tři kilometry plavání v přehradě, padesát kilometrů na horském kole a závěrečných 22 kilometrů běhu. Čísla výškových metrů jsou nemalá, o žádné „nudné“ roviny se nejedná. Šumava jako Alpy. Neděle pak už nese název “Relax” a nabízí znovu všech 5 disciplín, ale již pouze poloviční distance oproti sobotě.


Ve světě extrémních sportů se množí další a další výzvy, navyšují se distance, násobí se porce kilometrů, bourají hranice fyzických i mentálních schopností borců a borkyň. „Gigathlon je výzva, která je náročná. Pro triatlonisty, kteří se rádi perou sami se sebou, soupeři a přírodními podmínkami je tento závod termínově umístěn na konec sezony a může být zajímavým zpestřením. Lokace Jižních Čech je lákavá a slibuje nevšední zážitky s poznáváním nových krásných míst naší země. Vizí pořadatelů je je udělat po organizační stránce perfektní závod neboli all inclusive tak, aby se účastníci každý rok vraceli a šířili své zážitky dál. “Na prvním ročníku očekáváme několik stovek účastníků z celé Evropy a pevně věřím, že si to všichni krásně užijí. Gigathlon - to je nejen nová výzva, ale hlavně ideální možnost, jak strávit sportovní víkend v partě kamarádů” říká Jirka Souček.


Podrobné informace, přihlášky, ale také mapy a videa z příprav závodu na www.gigathlon.com. Nebo se přijďte poptat a pobavit s organizátory na Running Expo v rámci víkendového půlmaratonu, kde bude mít na pražském Výstavišti Gigathlon svůj stánek.


 

Hodnocení:
Přečteno 543x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
15.1.21VITAR sport posiluje: k Enervitu přibral i Royal Bay
18.12.20Příští rok si vyzkouším, jak chutná Ironman, říká král triatlonu
14.12.20Koruna pro Krále triatlonu má nového majitele. Triatlonistou sezony je Lukáš Kočař!
13.12.20Co najdete, když otevřete šatník sportovkyně? Kultovní značky, které musíte mít!
11.12.20V téhle divné době mi chybí parta závoďáků, říká Michal Piloušek
9.12.20Český triatlon vstoupí do roku 2021 s novou tváří
2.12.20Naše šance pro účast na OH v Tokiu vede přes štafety, říká kouč repre Lukáš Vrobel
29.11.20Zuzana Bartasová: Soutěživá jsem hodně, nikdy jsem nedokázala jít na závod s tím, že si ho jdu jen užít
20.11.20Pestrost je ideální koření motivace, říká Jan Šneberger
19.11.20Ironman dream