Kvadriatlon dvojic letos za krásného počasí

8.05.2006 -
V neděli 7. května se v Pikovicích uskutečnil jako každoročně v tomto termínu netradiční Kvadriatlon dvojic. Jedná se o kombinaci 4 disciplín, která se mezi sebou vzájemně kombinují - jízda na kanoi 6km + 10km, běh 5km, MTB 20km + 3km a orientační běh cca 7km. Vše začalo postupným sjížděním závodníků do centra závodu před devátou hodinou ranní, který byl u mostu v Pikovicích. Poté rozpravou před závodem, umístěním horských kol do hlídaného depa a společným přesunem na vlak do Týnce nad Sázavou, kde byl start první disciplíny.

Tam už byly připraveny kanoe, pádla, barely a povinné vesty, vše od firmy Bisport, která zajišťuje vodácké vybavení pro tento závod. Lehce po půl jedenácté byl odstartován závod, na který bylo letos přihlášeno 38 dvojic. Výrazně nejvíce bylo letos mužských dvojic (26), poté smíšené (11) a pouze jedna čistě ženská parta.

První část kanoe je ta složitější, protože týmy musí překonat 5 jezů (jeden byl nutno přenášet z důvodu bezpečnosti) a poté nebezpečné peřeje za největším jezem Pěnkava. Mezi tímto a dalším jezem musely dvojice přistát na břehu, kde je čekala druhá disciplína. Běh (cca 5km), který závodníky zavedl do Hornopožárských lesů. Poté dvojice dokončily druhou část kanoe, při níž je čekaly už pouhé 3 jezy a dlouhá pasáž po jednodušší vodě až do Pikovic. Zde si party vyzvedly kola z depa a začaly se třetí dispiplínou, která je zavedla po cca 20km nepříliš náročným terénem nejvíce po lesních cestách na start orientačního běhu. Nejdříve se jelo podél Sázavy do Davle, pak po turistické značce s mnoha brody přes Zahořany do Libře, kde byla nejtěžší část - dlouhé stoupání na Radlík, pak už pouze z kopce na start OB. Zde na dvojice čekal orientační běh s 12 kontrolami, který byl uskutečněn populární formou skore laufu, kdy je možno kontroly obíhat v libovolném pořadí. Po skončení této poslední obtížné součásti kvadriatlonu už čekal závodníky pouze 3-kilometrový sjezd na horských kolech a poté vytoužený cílový prostor.

Závod byl velmi dobře organizačně zajištěn a všech 38 dvojic závod dokončilo. Pro všechny zúčastněné byly v cíli připraveny pamětní medaile a pro první 3 v kategorii věcné ceny od jednoho z pivovarů. První místo získaly po zásluze s velkým náskokem na další v pořádí dvojice Dytrt, Venera, která celý závod dokončila v čase 3 hodiny 35 minut. Na třetím místě celkově a na prvním v kategoriii smíšených dvojic dokončila závod dvojice VSŠK Pedf UKWaldhegerová, Přybil pouhých 15minut za celkovým vítězem.Pořadatelé i všichni závodníci se velmi těší na další ročník.