Lenka Radová v kolotoči Světového poháru

10.09.2003 -
Přestože triatlonová sezóna v našich klimatických podmínkách již prakticky skončila, kolotoč světové poháru (ITU World Cup) je teprve ve své polovině. Lenka Radová, naše v současnosti nejlepší žena (k 8. září 13. místo v ITU Ranking), absolvovala tento víkend závod v Hamburku a do konce roku jí čeká ještě několik důležitých mezinárodních triatlonů. Vzhledem k svým studijním povinnostem (Ruda Slaba)
Přestože triatlonová sezóna v našich klimatických podmínkách již prakticky skončila, kolotoč světové poháru (ITU World Cup) je teprve ve své polovině. Lenka Radová, naše v současnosti nejlepší žena (k 8. září 13. místo v ITU Ranking), absolvovala tento víkend závod v Hamburku a do konce roku jí čeká ještě několik důležitých mezinárodních triatlonů. Vzhledem k svým studijním povinnostem zamířila na krátký čas do Prahy a tam se nám jí podařilo položit několik otázek.

Na závodě v Hamburku jsi byla 8., jak hodnotíš tento výsledek? 
Jsem relativně spokojená, vzhledem ke konkurenci a k ne ještě zcela optimálnímu zdravotnímu stavu toto umístění beru. V přípravě jsme s trenérkou Ivanou Felgrovou hodně pracovali na startu a ten se mi také podařil. Za zmínku stojí, že jsme společně s Terezou Macel a Luckou Zelenkovou vylézaly z vody úplně první! Cyklistika byla místy pro velký balík trochu nebezpečná vzhledem k zúžením, ale žádná nehoda mě naštěstí nepostihla. V druhé polovině cyklistiky nás dojel balík ve kterém byla i Anička Šupinová. Běh jsem zpočátku asi trošku přepálila a v 2. okruhu jsem měla krizi, nakonec jsem se udržela v 1. desítce. Jsem hlavně ráda, že jsem již podruhé přefinišovala Brigitt McMahon (vítězka OH 2000 v Sydney).

Jak bude vypadat Tvůj další závodní program?
Již ve čtvrtek odlétám do Nice kde startuji na dalším závodě Světového poháru (v pátek 12.9.), poté pokračuji v Madridu 21.9. a po třítýdenní přípravě zvažuji start v Japonsku (Makuhari 13.10.). Další plán s trenérem Radkem Cingálkem upravíme podle toho jak se budu cítit.

A v takovém závodním zápřahu stíháš i své studijní povinnosti na FTVS?
No náhodou docela ano! Tento týden jsem získala za „1“ z tělovýchovného lékařství, čeká mě ještě vybojovat zkoušku z marketink a ze sportovních her a ukončím 4. ročník.

Děkujeme za rozhovor a přejeme úspěchy na závodech i ve studiu!

Hodnocení:
Přečteno 126x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
15.1.21VITAR sport posiluje: k Enervitu přibral i Royal Bay
18.12.20Příští rok si vyzkouším, jak chutná Ironman, říká král triatlonu
14.12.20Koruna pro Krále triatlonu má nového majitele. Triatlonistou sezony je Lukáš Kočař!
13.12.20Co najdete, když otevřete šatník sportovkyně? Kultovní značky, které musíte mít!
11.12.20V téhle divné době mi chybí parta závoďáků, říká Michal Piloušek
9.12.20Český triatlon vstoupí do roku 2021 s novou tváří
2.12.20Naše šance pro účast na OH v Tokiu vede přes štafety, říká kouč repre Lukáš Vrobel
29.11.20Zuzana Bartasová: Soutěživá jsem hodně, nikdy jsem nedokázala jít na závod s tím, že si ho jdu jen užít
20.11.20Pestrost je ideální koření motivace, říká Jan Šneberger
19.11.20Ironman dream