Škoda, že jsem zabloudil, říkal v cíli Aleš Drahokoupil, druhý na Krkonošmanovi

31.07.2014 -
Alešovou sportovní doménou je orientační běh a o tomto víkendu jel teprve svůj pátý triatlonový závod v životě. Své běžecké kvality předvedl i v poslední disciplíně na Krkonošmanovi, kde se mu podařilo smazat ztrátu po dvou předchozích disciplínách a v cíli nestačil jen na českou ironmanskou star Petra Vabrouška. Více v rozhovoru.

Z Krkonošmana si odvážíš stříbrnou medaili. Jak jsi spokojený se svým výkonem?

Se stříbrem za Péťou Vabrouškem jsem spokojený, akorát mě mrzelo, že jsem si svojí vlastní blbostí cyklistickou část o tři kilometry prodloužil. Příště by to asi chtělo víc sledovat pokyny. Od zimy už skoro vůbec neplavu, takže se ztrátou 4 minut na čelo jsem byl spokojený. Na kole jsem začal jezdit až tento rok, a také na něm tradičně ztrácím. Naštěstí se mi na běhu, který je mojí nejsilnější disciplínou, podařilo většinu závodníků dotáhnout.

Vítězka Michaela Gerychová říkala, že náročná cyklistika i běh jí daly pěkně zabrat. Jak tobě se líbily tratě, které vymyslel pořadatel a duše závodu Honza Pešan?

Cyklistická část byla moc hezká, zvlněná a zpestřená několika serpentýnami. Běžecký okruh byl také moc hezký, zvlněný a částečně po pěšinách.

Před pá týdny sis střihnul dvojzávod v Praze zvaný Bigman. Ten se od Krkonošmana hodně liší. Co bylo tvým důvodem přijet na start do kempu Dolce u Trutnova?

Na tomto závodu, o kterém jsem se dozvěděl z facebooku, mě lákalo hlavně prostředí a členitost terénu.

Co říkáš na premiérový ročník? Jak se ti líbila atmosféra? Vytknul bys něco pořadatelům?

Atmosféra závodu byla pohodová až rodinná, takže na jedničku. Značení cyklistické části by se možná dalo vylepšit cedulemi, ale jinak pořadatelé na křižovatkách odváděli skvělou práci.

Jako orientační běžec jsi v triatlonovém poli nováčkem. Jak to začalo?

Ano. Tento rok jsem s triatlonem začal a toto byl můj pátý závod. Jelikož se zatím jednalo o závody lokálního charakteru, většinou jsem se umístil na bedně.

Z orientačního běhu těžíš skvělou běžeckou formou. Co ostatní disciplíny? Kolik času jim v týdnu dáváš?

Trénuju 10-15 hodin týdně. Všechno trénuju sám, akorát v plavání si občas nechám poradit s technikou. Mým hlavním sportem zůstává orientační běh.

Čtvrtý triatlon v životě a hned železňácká premiéra. Celkem odvážný kousek. S jakými pocity vzpomínáš na Bigmana?

Vzhledem k tomu, že jsem před tímto závodem ani jednu z disciplín v železňákové délce nikdy neabsolvoval, byl jsem se svým třetím místem spokojený.

Uvidíme tě ještě letos na nějakém dalším triatlonovém závodě, nebo už se budeš věnovat jen orientačnímu běhu?

​Původně jsem chtěl svoji krátkou triatlonovou kariéru z časových důvodů po Bigmanovi ukončit, ale možná ještě zkusím Pilmana.