Bella Comerford a Stephen Ballys

30.11.2007 -
Když se objevila tato dvojice v roce 2005 na premiérovém světovém triatlonovém poháru pořádaném v Čechách, v podstatě je nikdo neznal, přestože už za sebou měli pár let profikariéry. Stephen tehdy s přehledem vyhrál a Bella doběhla třetí.
Od té doby se však hodně změnilo a výsledkem je, že je tento pár známý po celém světě.

Především Belle se daří sbírat po světě jeden ironmanský titul za druhým a ani její přítel si nevede špatně, i když na svůj první titul v největší triatlonové serii stále čeká a sbírá spíše umístění v první pětce.

 Pokud nahlédneme do jejich závodního programu, na první pohled vás zaujme množství závodu v termínech od ledna do prosince po celém světě. Šest ironmanů za sezonu, no problem. Skoro jako by to byl program jednoho našeho výborného dlouhotraťaře J

 Díky tomu, že jsou hodně vidět, nemají oba nouzi o sponzory v čele se Saucony, Cervélo či Blue Seventy.

 Zajímavé jsou začátky Stephena, který se sice nejprve věnoval triatlonu, ale kvůli problémům s kolenem se byl na několik let nucen přeorientovat na cyklistiku. Dokonce startoval i na MS juniorů v cyklokrosu. V roce 2001 získal místo v italském profi teamu De Nardi, za který startoval v závodech po celém světě.

 Brzo si ale uvědomil, že mu triatlon opravdu velmi chybí a tak se v roce 2002 postavil na start domácího IM UK a daří se mu vyhrát svojí věkovou kategorii.

 Jeho partnerka je čtyřnásobnou vítězkou IM Florida. Startovala zde i letos a přestože předvedla výborný výkon korunovaný nejrychlejším běžeckým časem, tak se v cíli objevila až jako čtvrtá. Sice byla velmi spokojená s novým osobním rekordem 9:13hodin, ale vcelku dlouho jí trvalo, než se srovnala s tím, na jaké umístění její výkon stačil. Chuť si tak bude chtít napravit na posledním letošním závodě v Austrálii o tomto víkendu. Pro Stephena to bude další pokus o první titul.

 Jak dopadli a jak se jim v závodě dařilo, si můžete přečíst na jejich osobních blogách.

Stephenův je na: http://stephens-training.blogspot.com/ a Bellin na: http://www.teamtbb.com/bellacomerford/ Hodnocení:
Přečteno 1001x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
25.9.20CZECHMAN Triatlon bude! Závodníci půjdou na start ve vlnách
23.9.20UltraVabroušek překonal světový rekord
20.9.20DUATLONOVÉ DÉJÀ VU: TITULY MAJÍ POLÁČKOVÁ A BEDNARSKÝ
20.9.20SUPERSPRINT TRIATLON ZLÍN ZAKONČIL POHÁROVOU SÉRII. ATRAKTIVNÍ ZÁVOD OVLÁDLI GREBÍK A HRUŠKOVÁ
19.9.20Všem obhajobám na světovém Gigathlonu aplaudoval Mělník
18.9.20S druhým místem jsem moc spokojený, říká Tomáš Řenč po Doksyrace
14.9.20KŘIVÁNKOVÁ DÁL VLÁDNE CZECHMAN TOUR. VYHRÁLA I DOKSYRACE
14.9.20Světový pohár v Karlových Varech ozářily triatlonové superhvězdy! Zvítězili Francouz Vincent Luis a Bermuďanka Flora Duffyová
14.9.20Český pohár ovládli ve Varech Grabmüllerová a Belgičan Matthys
10.9.20Na Světový pohár míří do Karlových Varů triatlonové superhvězdy