Xterra okolo Hradce

14.08.2006 -
Po delší přestávce pokračovala v Hradci Králové XTERRA Czech Tour svým sedmým závodem. Po napínavém souboji byl na cílové pásce první Petr Novák, druhý skončil Tomáš Jiránek. Na start XTERRY okolo Hradce se postavilo bezmála 150 závodníků včetně několika účastníků štafet, mezi které se zařadil například mistr ČR v MTB maratonu Martin Horák nebo člen silničního profi pelotonu Jan Hruška.
Po kilometrovém plavání kontroloval čelo závodu Zbyněk Pospíchal z Ekol teamu následován navrátilcem na tratě Xterry Pavlem Petrem a Jindřichem Maruškou z Bižuterie Jablonec. Čelo závodu se od zbytku startovního pole oddělilo až při cyklistice, celkem 30 km bylo rozděleno do šesti krátkých okruhů. Po dvou okruzích již vedl Petr Novák, kterého ze zadních pozic dojížděl Tomáš Jiránek, František Žilák a Pavel jindra. Dobře si také vedli týmoví kolegové Petra Nováka z X-team Bano Filip Eberl a Martin Jiskra.

V posledním okruhu cyklistiky Nováka dostihl právě Jiránek a do depa dojel s několikametrovým náskokem. Na 8 kilometrů běhu vyběhli oba závodníci zároveň, ale již po několika kilometrech Novák získal rozhodující náskok. Jiránek se ještě na poslední chvíli pokusil o zvrat a třísetmetrovým sprintem chtěl Nováka předstihnout, ten ale včas zareagoval a doběhl si pro své první vítězství na závodě XTERRA s náskokem pouhých 10 metrů. Třetí doběhl Pavel Jindra před nejlepším juniorem Martinem Jiskrou a pátým Františkem Žilákem, který se tak vyhoupl do čela bodového pořadí celé série. Šestý doběhl Martin Koukal, který se z 13. místa vyhoupl tak vysoko až při závěrečném běhu.

Na běhu se rozhodovalo o vítězce i mezi ženami. Šárka Grabmüllerová neztrácela po plavání mnoho a na poměrně dlouhé cyklistické části se brzy dostala do čela, na záda jí brzy začala dýchat Ivana Loubková a na běh vyběhli společně. Do cíle dorazila první Grabmüllerová, Ivana Loubková skončila druhá a třetí místo obsadila její sestra Kateřina.

Také vložený závod štafet přinesl rozhodnutí až při závěrečném běhu. Po plavání vedoucí štafeta Spinning musela brzy přenechat vedení výborným bikerům z týmu Rock Machine (Martin Horák) a Hrušky (Jan Hruška), oba se na čele pravidelně střídali. Až v posledním okruhu se utrhl Jan Hruška a do depa přivezl společně s traťovým rekordem náskok půl minuty pro svou štafetu. Rock Machine neřekl ještě poslední slovo, v poslední disciplíně je reprezentoval Lukáš Nohejl a osmým časem dne z běžecké trati vybojoval pro svůj tým vítězství.

Další závod XTERRA Czech Tour se jede již v sobotu 19. srpna v Žitavě, startuje se na německém území a plavecká i biková část vede částečně po českém území.