DRSNÁ TRASA V OSTROVĚ NEJLÉPE SEDĚLA BEDNARSKÉMU A ZEMANOVÉ

19.06.2018 -
OSTROV NAD OHŘÍ, 18. června 2018 – Krásná, drsná, ale spravedlivá. Tak hodnotili triatlonisté novou trasu závodu CROSS CITY TRIATHLON Ostrov, který se uskutečnil jako třetí díl Českého poháru v terénním triatlonu. Nejrychleji si s ní v sobotu 16. června poradili Vojtěch Bednarský a Jindřiška Zemanová.

Trasa ostrovského cross triatlonu se oproti minulým rokům zásadně změnila, což je práce stejného organizačního týmu, který pořádá závod Světového poháru v olympijském triatlonu v Karlových Varech a který letos převzal ostrovský podnik pod svá křídla.

Plavecká část se přesunula z Velkého rybníka do retenčních nádrží pod Klínovec, kde na závodníky čekalo 300 metrů plavání v čisté, ale ledové vodě. „Rozhodčí hodinu před startem naměřili 13,3 °C, proto bylo povoleno plavání pouze v neoprenu. Kdo ho neměl, mohl se zapojit do menšího závodu složeného jen z kola a běhu,“ popsal situaci ředitel závodu Vladimír Malý.

Cyklistická část měřila 20 kilometrů a závodníci při ní nejprve vyšlapali dlouhé stoupání do Suché a vyzkoušeli si nové trailové trasy na Klínovci. „Jak jsme byli z vody zmrzlí, tak při stoupání na kole jsme se rychle zahřáli,“ usmíval se Vojtěch Bednarský v cíli. „Terén byl ale krásný. A závěrečný pětikilometrový běh v zámeckém parku v Ostrově se mi také líbil.“

Vojtěch Bednarský vylézal z vody na páté pozici s dvacetivteřinovou ztrátou na vedoucího Ondřeje Petra. „Po prvních kilometrech jsme se ale sjeli a vpředu se utvořila taková silná čtveřice. Po kole jsem byl v depu o kousek první. A v běhu už se mi vedení podařilo udržet,“ popsal závod Vojtěch Bednarský, který finišoval v čase 1:04:33.

Dokázal tak splnit cíl, se kterým do Ostrova přijížděl. „Ve škole mi konečně skončily zkoušky, tak jsem se mohl do závodění pustit naplno,“ dodal závodník, který si po triumfu v terénním duatlonu Hus Muž připsal druhé letošní vítězství v Českém poháru v terénním triatlonu.

Na druhém místě doběhl se ztrátou 40 vteřin Ondřej Petr, třetí byl Václav Holub s mankem 1:08.

Vítězný návrat po dlouhé pauze

V závodě žen byla nejrychlejší plavkyní Jana Brantlová. Jen pár vteřin za ní se ovšem držela Jindřiška Zemanová. „Z vody vždycky vylézám s nějakým zásekem, tady ale plavání bylo krátké, a tak jsem nenabrala moc velkou ztrátu. Když jsem přibíhala ke kolu, Jana si akorát nasazovala helmu,“ popsala úvod závodu Jindřiška Zemanová. Ta se jako silná cyklistka na kole velmi brzy dostala do vedení, které si pohlídala až do cíle. Tím proběhla v čase 1:14:35. Stříbro si odvezla Jana Brantlová, bronz pak vybojovala Mariana Sopoušková.

Pro Jindřišku Zemanovou to bylo první velké triatlonové vítězství po několikaleté závodní pauze. „Triatlonu už se chci věnovat jen pro zábavu a radost ze sportu. Letos tedy ještě určitě nějaké závody absolvuji, své ambice ale musím přizpůsobit práci i rodinnému harmonogramu,“ dodala vítězka z Ostrova.

CROSS CITY TRIATHLON Ostrov, 18. června 2018

Muži: 1. Vojtěch Bednarský 1:04:33, 2. Ondřej Petr 1:05:13, 3. Václav Holub 1:05:41

Ženy: 1. Jindřiška Zemanová 1:14:35, 2. Jana Brantlová 1:18:10, 3. Mariana Sopoušková 1:19:31