Zadák zajel na Hluboké životní závod

1.07.2008 -
Karel Zadák skončil na 3.místě na X-teře v Hluboké. Podle jeho slov to je jeho životní výsledek, neboť za vítězným Lebrunem zaostal pouze minutu a půl. Více v rozhvoru
Výsledky X-terra Hluboká zde

Jak jsi spokojen s výkonem na Hluboké?
S výkonem na Hluboké jsem až na plavání maximálně spokojen. Ve vodě jsem asi trápil asi nejvíc.

Jak se nyní cítíš po závodě?
Teď se cítím po psychické stránce naprosto skvěle, ale mé tělo po fyzické stránce si to vůbec nemyslí :-)

Jak se závod od začátku do konce pro tebe vyvíjel?
Na plavání jsem hodně trpěl a po obrátce mi odplavali Lebrunovi nohy a potom jsem se už jen postupně propadal. Vyplaval jsem 28. to moc spokojen být nemůžu.Jak jsem sedl na kolo bylo už zase vše v pohodě. Jelo se mi naprosto skvěle, postupně jsem předjížděl jednoho soupeře za druhým. Snad jen na dva pády (samozřejmě oba mojí chybou a bodnutí včelky Máji do krku což snad moje chyba nebyla ) to byl super výkon.
Na běh jsem vybíhal ze třetího místa a tam jsem i skončil. Druhé místo bylo přece jen nad moje síly a toho čtvrtého jsem si zase bezpečně ohlídal. Určitě to byl letos můj nejlepší běžecký výkon.

Podle výsledků jak se zdá jsi skvěle vyladil? Bylo tomu tak před závodem?
No o ladění před závodem nemůže být ani řeč, protože od úterý jsem bojoval s nějakou lehkou virózou, která mě drží ještě teď. Ale jak mě znají moji sparingové a týmoví kamarádi, tak vědí, že čím hůř se před startem cítím o to podám lepší výsledek

Vítěz Lebrun ti pouze "nadělil" minutu a půl, plánuješ za rok šlapat mu více na záda?

No to bych chtěl co nejdřív, ale on je běžecky naprosto jinde. K tomu abych se s ním mohl srovnávat mě čeká ještě hodně dřiny. A kdyby to bylo už příští rok, to by byla fakt nádhera...

Kde vidíš své rezervy, když porovnáš absolutní světovou špičku, do které se neskutečně rychle přibližuješ...
V plavání jsou pořád určitě rezervy největší. Na kole si myslím, že se už srovnávat můžu, ale na běhu mě čeká ještě spousty práce