Zadák vládne dál

15.07.2007 -
Sobotní pátý závod Českého poháru v terénním triatlonu se jel poprvé v Ostrově u Karlových Varů. Tratě, které připravil závodník Petr Novák společně s X-teamem Bano, byly náročné i krásné a v cíli si je většina závodníků pochvalovala. Poprvé se s českou elitou Xterry přijel porovnat přední klasický triatlet Martin Krňávek.

Plavání ve Velkém rybníku se odvíjelo přesně podle papírových předpokladů. S drtivým náskokem sedal na své kolo jako první Martin Krňávek, pro kterého to byla jedna z vůbec prvních jízd na horském kole. Ztráta všech terénních specialistů se dala v depu počítat i na minuty. Ovšem po úvodní části cyklistiky při průjezdu po ostrovském náměstí byla už na čele dvojice Zadák, Novák. Krňávek ztrácel několik vteřin a čtvrtý jel Honza Kubíček. Zbytek cyklistiky se nesl pouze v režii Karla Zadáka, ostatní ztráceli minutu a půl nebo ještě mnohem více, když on přijížděl do druhého depa v historické části města.

Závěrečný běh byl v parném počasí nejtěžší disciplínou, ale všichni se ještě snažili ze všech sil Zadáka dostihnout. Z druhého místa znavený Novák, ze třetího Kubíček, také ze čtvrtého místa se zlomeným prstem na noze Pavel Jindra i ze sedmého Krňávek. Zadák ovšem už několikrát předvedl, že běhat umí a horké počasí pro něho není problém, dokonce si v něm libuje. Do cíle doběhl pohodlně první. Na druhé místo před Nováka se posunul Kubíček a čtvrtý skončil Krňávek, který v zámeckém parku předbíhal jednoho soupeře po druhém. Monopol na vítězství mezi dívkami si stále drží Ivana Loubková, která ani tentokrát nepodlehla druhé Svěrákové a třetí Pochobradské.

Příští závod poháru v Brně pořádá se svým týmem Tri LAMY právě vedoucí muž celkového pořadí Karel Zadák, který je tak vyzyvatelem všech ostatních závodníků. Na domácí trati v Popůvkách se představí už v sobotu 28. července. Více na www.xterra.cz.