Testovali jsme plavecké pomůcky Finis II.

30.04.2012 -
Ve druhém testu produktů od americké značky Finis Etriatlon Team testoval tři produkty TP Paddle, Forearm a Swimmers Snorkel. Tyto pomůcky jsou určené na zlepšení techniky plaveckého způsobu kraul.
Etriatlon Team již podruhé testoval plavecké pomůcky americké firmy Finis. Konkrétně se jednalo o výrobky, které slibují zlepšení techniky plaveckého způsobu kraul a které nekladou velké nároky na silové schopnosti. Jsou tedy vhodné pro všechny výkonnostní plavecké úrovně. 

Finis PT Paddle


Plavecké packy - PT Paddle
Kliknutím zobrazíte podrobnosti.


PT Paddle je inovativní metoda na zlepšení záběru při kraulu. Už sám název garantuje zlepšení techniky (pod zkratkou PT se skrývá slogan Perfect Technique). Packy, nebo v tomto případě spíše antipacky jsou pouze v jedné univerzální velikosti. Při prvním setkání s těmito packami mně doprovázeli pocity, že neumím plavat. Necítil jsem vodu, nemohl ji nahmatat a opřít se o ni. Po delší době jsem si začínal na tyto packy zvykat. Frekvence záběru se snižovala a cítil jsem efektivnější záběr. Pocity, které jsem s těmito packami měl, bych přirovnal jako plavat se zavřenou rukou v pěst. 

doporučení:
Antipacky jsou určeny převážně pro plavecký způsob kraul a jeho technická cvičení. Nutí zabírat celou záběrovou plochou a díky tomu je shledávám jako velmi přínosné pro zlepšení techniky.

hodnocení:

technika: ****
síla: žádné nároky na silové schopnosti 

Finis Forearm Fulcrum Paddle 

Finis Forearm Fulcrum Paddle
Kliknutím zobrazíte podrobnosti.
Fulcrum paddles jsou k dostání ve dvou velikostech - junior a senior. Jedná se o zvláštní pomůcku, která zafixuje dlaň a předloktí v optimálním úhlu. Je to velmi nezvyklý pocit mít Fulcrum Paddle na rukou, pocit bych přirovnal jako plavat se sádrami. Po pár bazénech jsem si ale zvykl. Bránily mi v ,,bagrování" a nutily mě, abych zabíral celým předloktím. Tvar pacek na rukou dobře seděl. Jakmile jsem packy sundal, cítil jsem  techničtější plavání a měl jsem příjemný pocit -asi jako když mi sundali sádru ze zlomené ruky :-)

doporučení:
Forearm jsou určené pouze na plavecký způsob kraul. Vhodné jsou pro začátečníky i pro dobré plavce. S packami je ale nutné plavat opakovaně, mít trochu trpělivosti a zvyknout si na zvláštní prvotní pocit. Nekladou nárok na sílu, proto jsou vhodné pro všechny výkonnostní plavce. 

hodnocení:

technika: *****
síla: žádné nároky na silové schopnosti 

Finis swimmers snorkel Yellow 

Plavecký šnorchl Finis swimmers snorkel  Yellow 
Kliknutím zobrazíte podrobnosti.
Plavecký šnorchl je na trhu ve dvou velikostech junior a senior. Dále je na trhu ve verzi Freestyle Snorchel (určený pouze pro kraul - má větší ohyb, který nutí držet pozici hlavy v optimální pozici). Plavecký šnorchl, narozdíl od toho potápěčského, je vedený směrem ústa-nos-čelo. Tento systém zajišťuje dobrou hydrodynamiku při plavání. Plavání se šnorchlem je technické, plavec rovnoměrně zabírá oběma rukama (hlavně ti, kteří dýchají pouze na jednu stranu). Při trochu šikovnosti není problém zvládnout i kotoulové obrátky. 

doporučení:
Šnorchl je určený na technické plavání, kde má plavec možnost zabírat rovnoměrně oběma rukama. Hodí se převážně pro ty, kteří mají problém s dýcháním na druhou něž nádechvou stranu. K šnorchlu pro začátečníky doporučuji pořídit si Klip na nos a pro pokročilé  Finis Snorchel Cardio Cap, který zmenší nádechový průměr o 40%. Swimmers snorkel je vhodný pro kraul a jeho technická cvičení.

hodnocení:

technika: *****
síla: žádné nároky na silové schopnosti 

www.finiseurope.com 

Veškeré packy jsou k sehnání v kamenném i internetovém obchodě www.sport3.cz.Hodnocení:
Přečteno 1068x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně
27.9.21Drsná trať Čechy nezlomila. Dva jsou na ME v terénním triatlonu v elitní desítce
19.9.21Na žamberském duatlonu se stali mistry Soukup a Mitisková
16.9.21Potvrdil jsem si, že moje výkonnost stále stoupá, říká Tomáš Řenč po MS v dlouhém triatlonu
7.9.21Mám teď motivaci to nezabalit a trénovat dál, říká vítěz Pilmana
2.9.21Je super být mezi lidmi, co jsou stejní blázni, říká Jiří Prášek
1.9.21Česká a švýcarská radost zn.: Giagathlon. A co bude dál?