Na Challenge Paguera zvítězili Molinari a Hutthaler

18.10.2014 -
Challenge Paguera byl zároveň ETU ME v polovičním Ironmanu. Evropský titul si odvážejí Ital Molinari a Rakušanka Hutthaler. Nejlepším Čechem byl Ladislav Dvořák, který uzavřel mužské Top Ten. Čtěte více.

Závod na Mallorce se minulé roky konal pod křídly Německo-Španělské spolupráce ICAN triatlonu na tradičních „půlironmanských“ tratích. Pro letošní rok měl závod nový kabátek od Challenge-family. Navíc byl tento závod vybrán coby ETU Mistrovství Evropy. Závod přilákal zvučná jména evropského triatlonu, ty nejzvučnější byly Dánka Helle Frederiksen, či Lisa Hutthaler z Rakouska. Mužské startovní pole hvězdná jména nenabízela. Největším adeptem na evropský titul měl být rychlonohý Brit Ritchie Nicholls, který vloni ve Wiesbadenu rozdrtil i Jana Frodena. Brit ale nakonec v Pagueře nestartoval. Českou republiku zastupoval trojlístek z Ekolu Dvořák, Kabrhel a Maiwaelder. Předpoklady na kvalitní umístění měl Ladislav Dvořák, který má ze středního triatlonu dostatek závodních zkušeností. Pro Kabrhela byla půlka na Mallorce premiérou a pro Maiwaeldera to byl druhý start na středním triatlonu.

Mužský závod asi budou provázet diskuze ohledně draftingu. Johann Ackermann na sociální síti uvedl, že na protest ze závodu odstoupil kvůli absolutní ignoraci dodržování tohoto pravidla rozhodčími.

Závod ovládl Ital Giulio Molinari (4:07), který je specialistou na olympijský triatlon. Například startoval letos v Karlových Varech, kde finišoval na 6. místě.  Druhé místo bral Portugalec Bruno Pais (4:12), který se v dobré formě představil na Ironman Budapešť.  Třetí místo bral domácí Gustavo Inglesias. (4:14). Ladislav Dvořák obsadil 10. místo (4:21). Tomáš Kabrhel 52. (4:51). Lukáš Maiwaelder 105. (5:05).

V ženách dominovala Rakušanka Lisa Hutthaler (4:25). Na druhém místě finišovala usměvavá Dánka a účastnice OH v Londýně Helle Frederiksen (4:27). Trojici nejlepších doplnila její krajanka Maja Stage (4:44). Ve věkové kategorii F30 startovala i Petra Vymetalová, která se v cíli objevila za 5:27.

Evropská sezóna tímto závodem definitivně skončila.