Kienle s Hauschildt jsou vítězové Ironman Frankfurt

3.07.2016 -
Ironman Frankfurt již zná své vítěze, jsou jimi Sebastian Kienle a Melissa Hauschildt. Daniela Ryf své loňské vítězství neobhájila, za to Kienle se blýskl ve skvělé formě. Česká republika měla bohaté zastoupení na evropském šampionátu. Více informací v článku

Ironman Frankfurt tradičně nabízí velmi zajímavou podívanou a ani letošní rok tomu nebyl výjimkou. Vždyť ve startovním poli figurovala taková jména jako je Kienle, Ryf, O´Donell, Boecherer či Llanos. Plavecká část se pro profesionály konala bez neoprenů. Nejlepším plavcem byl Marko Albert, kterému sekundoval Andi Boecherer. Sebastian Kienle vyplaval ve druhé skupině se ztrátou 4 minut. Karty se začaly rozdávat v cyklistické části, kde se vytříbila velmi silná skupina Kienle – Boecherer – Llanos. Kienle si zažil perné chvíle, kdy řešil technické problémy v cyklistické části, přesto to na výkonu nebylo znát 4:12. O vítězi měla rozhodnout až závěrečná disciplína a v ní exceloval Sebastian Kienle. Počasí hrálo závodníkům do not, sem tam sprchlo a slunce moc vidět nebylo. Maratónem bývalý mistr světa prolétl za 2:44. Cílovou pásku proťal v čase 7:52. O necelou minutu za Kienlem do cíle přiběhl jeho tréninkový partner Andi Boecherer, který zaznamenal nové osobní maximum. Oba zmiňovaní mají jedno společné – trenér Luboš Bílek! Třetím mužem na pódiu byl Španěl Eneko Llanos, který zná ten pocit zvítězit ve Frankfurtu.

Úplně jiný scénář se psal v ženském závodě. Ten měl jednu favoritku – Danielu Ryf. Hvězdná Švýcarka rozjela svůj závod hned od prvních metrů plavecké části. Brzy si vytvořila víc jak minutový náskok na své soupeřky. V cyklistické části však přišel šok. Mezičasy u Švýcarky se zastavily a do čela ženského závodu se dostala Němka Natasha Schmitt. Později Ryf na sociální síti napsala, že se nedokázala vypořádat se zimou, a proto ze závodu odstoupila. To byla hozená rukavice pro její soupeřky. Schmitt ovládla cyklistickou část, ale její běžecký krok napovídal, že její vedení nebude mít dlouhého trvání. Do popředí se naopak propracovala Australanka Melissa Hauschildt. Ta držela tempo okolo 3 hodin na maratón, které by pravděpodobně prolomila nebýt kuriózní penalizace 30 vteřin v závěru maratónu. V cíli však Australanka byla první v čase 9:01. Druhé místo obsadila Němka Katja Konschak, která ztratila 8 minut. Třetí místo brala její krajanka Daniela Saemmler 9:13.

Ve Frankfurtu se představila i početná česká ekipa. Nejrychlejším Čechem byl David Jílek (9:12), který startoval v kategorii MPRO. Mezi ženami si nejlépe vedla Petra Krejčová, která obsadila v ženách Pro 10. místo, časem 9:45.

MPRO: David Krupička (10:35), Petr Bednář (11:02), Michal Volejník DNF.

M35: Jan Bláha (9:39), Jiří Pospíšil (10:20), Petr Tomek (12:05)

M40: Martin Buša (11:09)

M45: Libor Vaníček (10:32), Tomáš Tychler (10:36), Ludovat Matoušek (12:36), Jiří Šalda,

F50: Jana Sládková (12:01)

M55: Miloš Kmuníček (11:49)

Hodnocení:
Přečteno 1349x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
3.8.20ČESKÉ TITULY V DLOUHÉM TRIATLONU ZÍSKALI REKORDNÍ ŘENČ A KŘIVÁNKOVÁ
1.8.20XTERRA ČESKÝ POHÁR ZAVEDE TRIATLONISTY DO MOSTU
29.7.20Švýcarský Gigathlon bude letos jen v Česku. V Mělníce a okolí
27.7.20Grebík ovládl potřetí Valachy Man, Wohl prodlužuje vítěznou sérii v Pardubicích.
23.7.20Nová výzva pro hobby sportovce i vrchol sezony pro triatlonisty
22.7.20Jubilejní Valachy Man je už tento víkend, místa ve startovní listině ještě jsou
21.7.20Mým hnacím motorem je vystoupení z komfortní zóny, říká Jan Hrubý
20.7.20Triatlon Babice, Hulmen Triatlon nebo Welzlův kvadriatlon
13.7.20Je to pro mě neskutečný pocit zadostiučinění, říká Pavel Wohl
10.7.20Přes zimu jsem se věnoval sprintům a vyplatilo se, říká Jan Volár