Challenge Almere pro Barta Colpaerta a Susan Blatt

14.09.2013 -
První ročník Almere triatlonu pod křídly Challenge je za námi. Závod ovládli favorité. Nejlepším Čechem byl Zbyšek Jaroš. Jana Candrová je v TopTen. Více informací v článku.

Almere zlákalo v kabátě Challenge, jak profesionály, tak závodníky věkových kategorii i početnou českou výpravu. Kategorii profesionálů ovládli favorité. V mužích kraloval Belgičan Bart Colpaert, ten odskočil celému startovnímu poli již v úvodní plavecké části a vypracoval si slušný náskok na své největší rivaly. Po cyklistické části měl Colpaert přes čtyři minuty náskok, přesto závěrečný maratón rozběhl svižně a jeho svižné tempo znamenalo nejrychlejší maratón dne (2:57). Ovládl tak první ročník Challenge Almere v čase 8:34. Druhé místo obsadil Němec Goerge Potrebitsch (8:43). Třetí závod dokončil domácí Erik Strijk (8:45).

(Bart Colpaert)

V ženách zvítězila Němka Susan Blatt (9:24). Ta plaveckou část opustila na druhém místě, ale poměrně rychle se propracovala na čelo závodu a jela si svůj závod. V celkovém pořadí obsadila 11. místo, nechybělo moc a mohla být v Top Ten celkového pořadí. Druhé místo obsadila domácí Irene Kinnegim (9:47). Třetí nakonec doběhla Němka Kathrin Waltwer (10:07). Jana Candrová obsadila šesté místo v kategorii profi (10:16).

(Susan Blatt)

České stopy

Početná česká výprava se vydala do chladného nizozemského Almere,aby se rozloučila se sezónou. Nejlepším Čechem byl Zbyšek Jaroš, který časem 10:14 obsadil 48. místo celkového pořadí.  Na pomyslném druhém místě byl bývalý profesionál Jan Kovalovský (10:53). Třetí pak Dáša Svěráková (11:06), která měla ironmanskou premiéru.