Česká triatlonová invaze na Havaj

26.09.2003 -
„Připraven jsem velmi dobře, letošní výsledky byly lepší než loni. I když je pravda, že ve čtyřech velkých závodech, v nichž jsem chtěl skončit na bedně, jsem byl čtvrtý a na mistrovství světa mi chyběla vteřina do desítky. V každém případě chci na Havaji vylepšit loňské 19. místo a posunout se opět dopředu. Forma je dobrá, věřím si,“ uvedl na tiskové konferenci v Praze nejlepší český triatlonista v dlouhých distancích Petr Vabroušek. V Mekce (Jaroslav Pomp, tiskový mluvčí ČSTT)
„Připraven jsem velmi dobře, letošní výsledky byly lepší než loni. I když je pravda, že ve čtyřech velkých závodech, v nichž jsem chtěl skončit na bedně, jsem byl čtvrtý a na mistrovství světa mi chyběla vteřina do desítky. V každém případě chci na Havaji vylepšit loňské 19. místo a posunout se opět dopředu. Forma je dobrá, věřím si,“ uvedl na tiskové konferenci v Praze nejlepší český triatlonista v dlouhých distancích Petr Vabroušek. V Mekce triatlonu na Havaji bude v závodě Ironman startovat již popáté – poprvé nedokončil a pak již jen výrazně zlepšoval umístění: 35., 29. a 19.

Tiskovou konferenci, jejímž tématem byly privátní podniky Ironman a Xterra, uspořádal v hotelu Diplomat poprvé Český svaz triatlonu, i když čeští závodníci necestují na Havaj jako oficiální reprezentanti.
 
Triatlon je jen jeden.
Na havajské ostrovy Big Island a Maui se chystá česká triatlonová invaze. Do závodu Ironman se kvalifikovalo mezi 40 tisícovkami zájemců o 1500 míst devět závodníků: Petr Vabroušek, Jan Strangmüller, Tomáš Petr, David Vydra, Stanislav Cibulka, Jan Štěrba, Pavel Tomáš, Petr Horáček a Zbyněk Švehla, který se na Havaj vydává do závodu vozíčkářů podruhé. „Při mém prvním startu mě zastavil krutý vítr, letos si chci vychutnat cílovou rovinku. V přípravě jsem udělal maximum, nejvíce se obávám opět větru,“ uvedl na tiskové konferenci Zbyněk Švehla. Vedle Petra Vabrouška má vysoké ambice loni 22. Jan Strangmüller, který se připravuje v Kalifornii a Tomáš Petr, který zvolil přípravu na Floridě.


Ještě početnější výprava se chystá z Česka na osmé MS Xterra na ostrov Maui. Určitě cestují profesionálové Michal Piloušek, František Žilák a Kája Polívková, nejistý je zatím start Jana Řehuly Martina Pejsara, Jana Kubíčka, René Milichovského a Dana Polanského. Zcela jistě nepojede lyžařský mistr světa Martin Koukal, který po startu na Havaji moc toužil.

Velmi početná bude účast Čechů v age groups, na dlouhou cestu se mají vydat Petr Vejvoda, Pavel Jindra, Pavel Richter, Martin Kňáva, Petr Polívka, Roman Medek, Tomáš Klimek, Tomáš Nohejl, Jan Tomeš, Pavel Vlček, Vít Heral a Jiří Kokeš.

Hodnocení:
Přečteno 265x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
3.8.20ČESKÉ TITULY V DLOUHÉM TRIATLONU ZÍSKALI REKORDNÍ ŘENČ A KŘIVÁNKOVÁ
1.8.20XTERRA ČESKÝ POHÁR ZAVEDE TRIATLONISTY DO MOSTU
29.7.20Švýcarský Gigathlon bude letos jen v Česku. V Mělníce a okolí
27.7.20Grebík ovládl potřetí Valachy Man, Wohl prodlužuje vítěznou sérii v Pardubicích.
23.7.20Nová výzva pro hobby sportovce i vrchol sezony pro triatlonisty
22.7.20Jubilejní Valachy Man je už tento víkend, místa ve startovní listině ještě jsou
21.7.20Mým hnacím motorem je vystoupení z komfortní zóny, říká Jan Hrubý
20.7.20Triatlon Babice, Hulmen Triatlon nebo Welzlův kvadriatlon
13.7.20Je to pro mě neskutečný pocit zadostiučinění, říká Pavel Wohl
10.7.20Přes zimu jsem se věnoval sprintům a vyplatilo se, říká Jan Volár