Finále ITU série v dlouhém triatlonu v Nice

16.09.2003 -
Novinka ITU pro dlouhý triatlon v roce 2003 v podobě světové série v sobě zahrnuje celkem čtyři závody - MS na Ibize, ME ve Fredericii, závod ve švédském Sätru a finále série v Nice. Započítávají se tři nejlepší výsledky. Čeští triatleti si před finále v Nice nevedli vůbec špatně. Petr Vabroušek byl v průběžném pořadí na druhém a Jan Vodehnal na 10. místě. A právě Honza se vydal i do Nice s cílem uspět. Závod se konal v neděli a předcházela mu celkem slušná bouřka s pozdějším vydatným deštěm. Ten ustal v průběhu plavecké části (ČSTT)
Novinka ITU pro dlouhý triatlon v roce 2003 v podobě světové série v sobě zahrnuje celkem čtyři závody - MS na Ibize, ME ve Fredericii, závod ve švédském Sätru a finále série v Nice. Započítávají se tři nejlepší výsledky. Čeští triatleti si  před finále v Nice nevedli vůbec špatně. Petr Vabroušek byl v průběžném pořadí na druhém a Jan Vodehnal na 10. místě. A právě Honza se vydal i do Nice s cílem uspět.

Závod se konal v neděli a předcházela mu celkem slušná bouřka s pozdějším vydatným deštěm. Ten ustal v průběhu plavecké části a vycházející slunce rozptýlilo obavy z nebezpečných sjezdů náročné cyklistické 130 km dlouhé části závodu.Teplota vzduchu se postupně vyšplhala na velmi příjemných 27 st. a tak více než 1.200 závodníků ve všech kategoriích mělo ideální prostředí pro závod.


Honza byl nasazen do závodu jako jeden z favoritů se startovním číslem 3. V plavecké části, ovlivněné zvýšenými vlnami, se mu tolik nedařilo a dostal „naděleno“ přes 5 minut. Vyjížděl do cyklistické části na 30. místě, ztrátu však do běhu stáhl na 18. pozici. V běžecké části se posouval vpřed na konečné 12. místo.

Co to udělá v konečném pořadí světové série uvidíme podle propočtu, který v sobě zahrnuje i časové odstupy od vítěze závodu a koeficient konkurence. Měl by se co nejdříve objevit na www.triathlon.org  .

Výsledky muži:
1. VERNAY PATRICK 6h27m09 FRA
2. CHABAUD FRANCOIS 6h37m53 FRA
3. MARCEAU OLIVIER 6h40m36 SUI
….
12. VODEHNAL JAN 7h00m40 CZE

Hodnocení:
Přečteno 74x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
3.8.20ČESKÉ TITULY V DLOUHÉM TRIATLONU ZÍSKALI REKORDNÍ ŘENČ A KŘIVÁNKOVÁ
1.8.20XTERRA ČESKÝ POHÁR ZAVEDE TRIATLONISTY DO MOSTU
29.7.20Švýcarský Gigathlon bude letos jen v Česku. V Mělníce a okolí
27.7.20Grebík ovládl potřetí Valachy Man, Wohl prodlužuje vítěznou sérii v Pardubicích.
23.7.20Nová výzva pro hobby sportovce i vrchol sezony pro triatlonisty
22.7.20Jubilejní Valachy Man je už tento víkend, místa ve startovní listině ještě jsou
21.7.20Mým hnacím motorem je vystoupení z komfortní zóny, říká Jan Hrubý
20.7.20Triatlon Babice, Hulmen Triatlon nebo Welzlův kvadriatlon
13.7.20Je to pro mě neskutečný pocit zadostiučinění, říká Pavel Wohl
10.7.20Přes zimu jsem se věnoval sprintům a vyplatilo se, říká Jan Volár